Uus jackpottide pettus, et teenida sularahaautomaadis raha Turvalisus

Uus jackpottide pettus, et teenida sularahaautomaadis raha Turvalisus

Kaspersky teadlased avastasid möödunud nädalal uue jackpottipettuse – skeemi, mis vabastab sularaha sularahaautomaatidest eemalt. WinPotiks nimetatud pahatahtlik kampaania kasutab Interneti mustal turul turustatavat pahavara, mis võib masinatarkvara petta, et tõmmata kassasse salvestatud märkmeid.

LUGEGE: rĂĽnnak vabastab sularahaautomaadi kogu rahast; aru saama

Ehkki see meetod pole uus, meelitavad viirused tähelepanu, kuna visuaalid sarnanevad mänguautomaatidega. Lisaks müüakse seda tarkvara Kaspersky sõnul ka süvaveebis ja seda on palju lihtsam kasutada kui juba teadaolevat sarnast tarkvara.

1/2 Kaspersky paljastas uue õelvara, mis varastas fotoautomaadist raha: Divulgao / Kaspersky

Kaspersky paljastas uue õelvara, mis varastas fotoautomaadist raha: Divulgao / Kaspersky

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Programm WinPot ründab ATM-e kontrollivat opsüsteemi, et leida rakuhoidlate sahtleid. Igas sahtlis on erineva väärtusega rahatähti, nii et pahavara suudab neid loendada, et sellest teatada kurjategijatele, kellel on praegu kõige suurem summa.

Erinevalt vanast pahatahtlikust tarkvarast, mis nõuab tegutsemiseks rohkem aega ja annab juurdepääsu varastatud rahale, on WinPotil hõlpsasti kasutatavad nupud, mis viitavad mänguautomaatide nõuetele. Näiteks sularahaautomaadi korraldus saata spin (portugali keeles spin) lahutusena mänguautomaadi aktiveerimiseks.

Teoreetiliselt kiirendab pahavara muulide tööd, kuna kutsutakse petturid, kes lähevad sularahaautomaatidesse varastatud raha koguma. Kaspersky sõnul võib WinPotit müüa illegaalsetel kauplemiskohtadel Darknetis (varjatud võrk, mis moodustab tumeda veebi, sügavates veebi sügavustes) väärtuste vahel, mis jäävad vahemikku 500–1000 USA dollarit (keskmiselt 1,950 RÜ – umbes R $ 4). tuhat otsekonversioonides).

2 / 2Oluline on märkida, et sularahaautomaat ei esita midagi kummalist ja paigast ära jäävat fotot: Pond5

Oluline on märkida, et sularahaautomaat ei esita midagi kummalist ja paigast ära jäävat fotot: Pond5

Kaspersky ei öelnud, kas Brasiilia sularahaautomaadis oli WinPoti kasutamise juhtum. Kuna aga igale kurjategijale on sellele tarkvarale hõlpsasti juurde pääseda, on oluline võtta tarvitusele ettevaatusabinõud. Soovituste hulka kuulub avalikes kohtades sularahaautomaatide vältimine ja pangakontorites olevate automaatide eelistamine.

Samuti on oluline teada, kas sularahaautomaadiga on ühendatud võõraid seadmeid, näiteks klaviatuur või varukaamera. Seega on ka parooli sisestamise ajal oluline oma käsi kaitsta, et keegi ei nuuksuks. tuleb kontrollida ja vältida masinaid, mis kuvavad portugali vigade või süsteemirikete teateid. Veel üks oluline ettevaatusabinõu pangas aktiveerimiseks on SMS-i kaudu hoiatuse andmine, mis sisaldab pidevaid värskendusi konto väljavõtmiste ja muude liikumiste kohta.

Mida jackpotti? Esitage TechTudo foorumis kĂĽsimusi.

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks