Uus keskklassi Snapdragon toetab Qualcommi panust nutitelefonides mängimiseks

Qualcomm tutvustab uut mobiilsete protsessorite valikut. Ettevõtte sõnul pakub see kiip keskklassi jaoks funktsioone, mida me tavaliselt lipulaevadega seostame, näiteks tehisintellekti töötlemine ja mängude seadistamine. Snapdragon 730, 730G ja 665 on nende uute versioonide nimed, mis peaksid keskklassi nutitelefone varustama eeldatavasti selle aasta teisel poolel.

Oluline on rõhutada, et selle teatega panustab Qualcomm märkimisväärselt mängude sektorile. Ettevõte toob turule 730G, mis on spetsiaalselt loodud mobiilse mängukogemuse parandamiseks, seega on sellel parem Adreno 618 GPU, mis on 15% kiirem kui Snapdragon 730 standardversioonis leiduval protsessoril. Lisaks lubab see tehnoloogia kasutada “puhtaid HDR-mänge. Ja latentsushalduse tehnoloogia kasutajate võrgus mängimiseks. Lõpuks toetab kiip ka mitmeid petuvastaseid laiendusi ja Qualcomm juhib tähelepanu sellele, et seda on spetsiaalselt täiendatud, et keskklassi seadmed raskemate mängude korral täiskohaga töötaksid.

Seadmete puhul, mis ei keskendu mängimisele, tutvustas ettevõte 730-d. See mudel on võimeline töötama tehisintellekti protsesse kaks korda kiiremini kui eelkäija (Snapdragon 710) ja nõuab vähem energiat vähem nõudlike ülesannete täitmiseks, näiteks objekti tuvastamise korral kaamera. Fotograafia valdkonnas on ettevõtte sõnul kiip valmis toetama video visuaalefektide tehnoloogiat.

Teine esiletõstetud funktsioon on uue hääle tuvastamist võimaldava helikoodeki integreerimine. See hõlbustab nutitelefoniga rääkimist mürarikkas keskkonnas ja peaks parandama kõne kvaliteeti, kuna heli muutub selgemaks tänu meie heliisolatsioonile erinevalt taustakuulamise stsenaariumidest. Puhta töötlemise osas toob Qualcomm välja, et kiiruse kasv on 35%.

Selles kiibis puudub LTE-ühenduste tugi. 730G on võimeline saavutama kiirust 2Gbps, kuid 730s kiirendab ainult 800Mbps.

Lisaks nendele kahele mudelile esitleb Qualcomm ka 665. Kiip täiendab nutitelefone vahemikus ülejäänud kaks. Protsessor on varustatud ka tehisintellekti protsessori ja kuni kolme tagakaamera toega, mis avab võimalused mobiiltelefonide tootjatele, kuid Interneti-ühenduse kiirus ei tohiks sel juhul ületada 600 Mbps. Ka selle protsessori graafikaüksus pole nii kiire kui liinil 730.

Nagu eespool mainitud, peaks see protsessor turule jõudma eeldatavasti juulis.