Uus Mac mini RAM on joodetud loogikaplaadile; Newline’i esitus pole lõbus

Kui ma arvan, et ühes asjas oleme kõik ühel meelel, on see, et Apple ei armastanud eelmise nädala eripakkumisel oma mini-tooteid eriti palju. Esimesena on iPad mini 3, mis võidab ainult Touch ID anduri ja kuldse valiku.

Siis meil on Mac mini, tõusude ja mõõnadega.

Uus Mac mini ees ja taga

Plusspunktideks on uus 802.11ac Wi-Fi kiip, kaks Thunderbolt 2 porti (üks neist asendas FireWire 800, kuid täna ei peeta seda enam puuduseks), välkmälu PCIe SSD-ga ja soodne hinnasilt: alates 500 USA dollarist Ameerikas Riikides sama väärtusega kui esimene Mac mini, mis käivitati 2005. aastal.

Kuid madalam hind on hinnaga: kuigi uuel real on Inteli protsessorid “Haswell” (neljas põlvkond), on see kõik kahetuumaline. 2012. aasta reas on meil mudel kahetuumaline sisend ja veel kolm neljatuumaline.

Primate Labs on edukalt hinnanud uue Mac mini jõudlust:

Uue Mac mini hinnangulised võrdlusalused

Uue Mac mini hinnangulised võrdlusalused

Nagu näete, on kõik uued kiibid paremad, kuid kaks vähem südamikku muutsid testimisel olulist erinevust. mitmetuumaline. Vähemalt protsessori enda jõudlust hinnates jääb uus Mac mini alla 2012. aastale.

Ka Primate Labsi andmetel peitub selle seletus “Haswelli” kiibi kasutatavas pistikupesas, mis on mudelite lõikes erinev topelt ja neljatuumaline, mida liinil “Ivy Bridge” ei ole. Nii kas Apple tootis Mac mini mudelite vahel kaks erinevat kaarti (midagi, mida ta kunagi teinud pole) või käivitas rea lihtsalt mudelitega neljatuumaline – mis võib muuta sissepääsuversiooni maksmiseks 500 dollarit võimatuks.

Veel üks halb uudis, seda rõhutab veebisait Macminicolo, on see, et sellel uuel Mac mini on loogikaplaadile joodetud RAM. See tähendab, et kui soovite seda maksimaalse toega (16 GB), ostke see tehasest niimoodi, sest hiljem ei saa te enam uuendada. Õnneks maksab Apple selle vahetuse eest praegu vähem selles järjekorras: kui minna 4 GB-lt 16 GB-le, on see USA-s 300 USA dollarit või Brasiilias 1500 USA dollarit.

Kõvaketas ise – 5400 p / min – on endiselt asendatav (kas teise kõvaketta või isegi SSD-ga), kuid see pole eriti lihtne protsess ja see rikub arvuti garantiid.

[via MacRumors]