Uus MacBook Pro on tegelikult võimeline töötama 2880 × 1800 pikslit, kuid selle aktiveerimiseks vajate täiendavat utiliiti

Nagu käesoleval ekraanipildil näitame, kujundab Apple uue MacBook Pro ekraanil eelistuste paneeli, et hõlbustada teie võrkkesta ekraani kohandamist.

Retina ekraaniga MacBook Pro ekraanipilt

Vaikimisi seade on “Parim (võrkkesta)”, mis paneb masina tööle 1440 Ă— 900 pikslit, on ĂĽsna iseenesestmõistetav – HiDPI reĹľiim. Kui kasutaja valib “Rohkem ruumi”, kaotab natuke teravuse, kuid sellel on rohkem ruumi – 1920 Ă— 1200 pikslit.

Pange tähele, et Apple ei luba kasutajatel vaikimisi valida masina töötamist 1: 1-st – see tähendab, et iga piksli kogu eraldusvõime on 2880 Ă— 1800 pikslit. Seda seetõttu, et ekraanil on kõik nii väikseks jäänud ja võib-olla tahavad mõned inimesed niimoodi töötada.

Siin on konfiguratsioon “Parim (võrkkesta)”:

Võrkkesta ekraan pikslitega MacBook Prol

Siin töötab masin tegelikult 2880 × 1800 pikslit:

Võrkkesta ekraan pikslitega MacBook Prol

Nende muudatuste tegemiseks vajate täiendavaid utiliite, mille on välja töötanud kolmandad isikud – näiteks SwitchResX või Change Resolution. On ka teisi, kes teevad sama, kuid oluline on märkida, et OS X ei paku seda võimalust. Huvitav on see, et kõik, kes Windowsi Boot Campi kaudu kasutavad, saavad selle vastavalt oma eelistustele konfigureerida.

17-tollise MacBook Pro tavakasutajana, mille algne eraldusvõime on 1920 × 1200 pikslit, ei viitsi ma minna üle ühele uuest 15 tollist sama eraldusvõimega. Kõik on minu jaoks väiksem (ja selgem), kuid kindlasti mitte nii drastiline kui 2880 × 1800 pikslit.

[via Macworld, MacRumors]