Uus MacBook Pro on võimeline tegelikult töötama 2880 × 1800 pikslil, kuid selle aktiveerimiseks vajate täiendavaid utiliite

Uus MacBook Pro on võimeline tegelikult töötama 2880 × 1800 pikslil, kuid selle aktiveerimiseks vajate täiendavaid utiliite

Nagu näeme selles ekraanipildis, kujundas Apple ümber uue MacBook Pro kuvarite eelistuste paneeli, et hõlbustada teie võrkkesta välimuse seadistamist.

Võrkkesta ekraaniga MacBook Pro ekraanipilt

Standardkonfiguratsioon Parim (võrkkest), mis paneb masina töötama selge HiDPI-režiimiga 1440 900 pikslit. Kui kasutaja valib "Rohkem ruumi", kaotab veidi teravust, kuid 1920 1200 piksli juures on rohkem ruumi.

Pange aga tähele, et Apple ei luba vaikimisi kasutajatel valida masina 1: 1 käitamist, st iga piksli eraldusvõime kokku on 2880 1800 pikslit. Seda seetõttu, et ekraanil muutub kõik väga väikeseks ja võib-olla tahavad mõned inimesed niimoodi töötada.

Siin on konfiguratsioon Parim (võrkkest):

Võrkkesta ekraan pikslitega MacBook Pro-s

Siin töötab masin tegelikult 2880 1800 piksliga:

Võrkkesta ekraan pikslitega MacBook Pro-s

Selle muudatuse tegemiseks on vaja täiendavaid utiliite, mille on välja töötanud kolmandad osapooled, näiteks SwitchResX või Change Resolution. On ka teisi, kes teevad sama, kuid on oluline arvestada, et OS X seda võimalust ei paku. Huvitav on see, et igaüks, kes kasutab Windowsi Boot Camp'i kaudu, saab selle vastavalt oma eelistustele konfigureerida.

Tavalise 17-tollise MacBook Pro kasutajana, mille originaalne eraldusvõime on 1920 1200 pikslit, ei taha ma vahetada sama resolutsiooniga ühte uutest 15 tolli. Kõik jääb minu jaoks natuke väiksemaks (ja selgemaks), kuid muidugi ei ole see nii dramaatiline kui 2880 1800 pikslit.

(Macworldi kaudu, MacRumors)