Uus-Meremaa õigusemõistmine avas ukse Kim Dotcomi USA-le väljaandmiseks

Uus-Meremaa õigusemõistmine avas ukse Kim Dotcomi USA-le väljaandmiseks

Pärast USA uurimist veebisaidi Megaupload, mis on üks maailma suurimaid failijagamisplatvorme, pärast Kim Dotcomi kaitset on üritatud tõestada meetmete ebaseaduslikkust.

Ameerika uurimine päädis Kim Dotcomi kinnipidamise, varade ja tõendite (näiteks arvuti) konfiskeerimisega ning läbiotsimisel kogutud teabe jagamisega USA ametnikega. Määruse täitis Uus-Meremaa politsei, kus elab Dotcom.

Häkkimisega tegelevad advokaadid saavad muuta kohtueelse kinnipidamise otsuseid, vabastada konfiskeeritud vara ja omada ka kohtuotsuseid, milles Uus-Meremaa võimude poolt USA ametiasutustele teabe edastamine on ebaseaduslik.

Kim Dotcomi kaitsega on tagatud ka kohtuotsus, mille kohaselt on kogu operatsiooni käigus arestitud materjali otsimine, kinnipidamine ja arestimine ebaseaduslik.

Teise astme kohus on nüüd muutnud esialgse otsuse tähendust, mis võib komplitseerida Kim Dotcomi kaitsmist juulis kavandatud kohtuistungil, kus USA väljaandmistaotluse kohta tehakse lõplik otsus.

Kohtuprotsessil on juba mitu kuupäeva, kuid see lükati kohtunike otsust toetavate elementide puudumise tõttu edasi. Kui Uus-Meremaa kohus nõustub Kim Dotcomi välja andma, ootab teda ees kohtuasi, milles teda süüdistatakse mitmes kuriteos, millega kaasneb kõrge vanglakaristus.

Ühes süüdistuses süüdistati Kim Dotcomit 500 miljoni dollari suuruses kahjus, mida muusika- ja filmitööstus kandis autoriõiguste rikkumise tõttu Megauploadis sisu jagamise lubamise eest. FBI on arvamusel, et Dotcom teenis seda tüüpi kuritegude hinnangul 175 miljonit dollarit.

Sel kolmapäeval teadaolevas otsuses tunnistas kohus, et korraldustes oli puudusi, mis viisid Dotcomi koduotsimise ja kinnipidamiseni, kuid leidis, et need ei olnud piisavalt tõsised, et õigustada kogu menetluse tühistamist. Praegu teadaolevate otsuste peale saab veel edasi kaevata, mille võib esitada järgmise 20 päeva jooksul.

Kuid sama otsus kinnitas taas, et otsingu käigus kogutud USA elektroonilise teabe jagamine USA-ga oli kohaliku ajakirjanduse andmetel ebaseaduslik.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi