Uus-Meremaa veresaunas tehisintellekti täiendamiseks kasutas Facebook helitehnoloogiat

Facebook avaldas oma ametlikus ajaveebis märkuse uue tehnoloogia kohta, mida sotsiaalvõrgustik kasutab, et täielikult kõrvaldada kõik Uus-Meremaal toimunud veresaunast viiratud videod.

See on eksperimentaalne helisüsteem, mis täiendab tehisintellekti, tuvastab heli või muusikat isegi visuaalselt modifitseeritud videos ja mille süsteem on vahele jäänud.

Näiteks otse arvutiekraanilt salvestatud video avaldatud versioon.

Lisatehnoloogiate kasutuselevõtuga on Facebook tunnistanud ka seda, et tehisintellekt iseenesest ei sobi videote tuvastamiseks ja eemaldamiseks ideaalselt.

Nagu ütles Facebooki terviklikkuse asepresident Guy Rosen: „Tehisintellekt on aastate jooksul teinud palju edusamme ja seda mitmes valdkonnas, mis on võimaldanud meil ennetavalt tuvastada suurema osa eemaldatavast sisust.

Kuid see pole täiuslik.

Põhjendus tuleneb asjaolust, et tehisintellekt töötab andmetega, süsteemi treenimiseks on vaja mitu tuhat sisuproovi ja tuvastab seega teatud tüüpi teksti, pilte ja videoid.

Ehkki see süsteem sobib hästi nii terroristliku propaganda, pornograafia kui ka graafilise vägivalla jaoks, on tehisintellekti koolitamiseks ette nähtud juhtumeid.

Seda tĂĽĂĽpi video ei ĂĽhildu sellega, mida sotsiaalvõrgustikud väidavad, et see võib “käivitada tehisintellekti sĂĽsteemid” ja seega tunnevad sotsiaalvõrgustikud vajadust täiendavate meetodite kasutuselevõtmiseks, sest “õnneks on seda tĂĽĂĽpi sisu haruldane”.

Veider fakt Facebooki eest vastutava inimese sõnumis on videomängude väljakutse tehisintellektile, sest päris mängude ja piltide põhjal on üsna raske öelda, mis on mäng.

Sel juhul, kui tehisintellekti süsteem märgistab tuhandeid videomängu otseülekandel põhinevaid videoid, võivad ülevaatajad puududa reaalse video, mis aitaks ametivõimudel hädaolukorda jõuda.

See värskendus on Facebooki viis reageerida kogu maailma poliitikute kasvavale kriitikale, näidates sotsiaalmeedias tõhusate meetodite puudumist Uus-Meremaa taoliste õuduste leviku tõkestamiseks.

See juhtum on kooskõlas ka Euroopa Komisjoni nõudmistega võltsuudiste vastu võitlemisel, paludes sotsiaalvõrgustikel nagu Facebook, Google, Twitter ja Mozilla tõhustada desinformatsiooni vastu suunatud tööriistu.