Pixel Qi

Uus Pixel Qi multi-puutetundlik ekraan näeb suurepäraselt välja Apple'i uue tahvelarvuti jaoks

Pixel Qi

Väike ettevõte nimega Pixel Qi teatas hiljuti, et alustab uue LCD-ekraanimudeli tootmist, väites, et see toetab mitme puutega žeste. Need on loodud projekti One Laptop Per Child (OLPC) endiste CTO-de poolt ja sobivad e-raamatu funktsionaalsusega tahvelarvutitele, kuna need võimaldavad väikest energiatarvet, hõlpsat sisu nähtavust päikesevalguse käes ja täielikku värvilist tuge.

On vanu kuulujutte, et see käivitamine Apple liitub seda tüüpi ekraaniga tahvelarvutite tootmisel, kuna kahel ettevõttel on selles sektoris mitu ühendust. Cupertino endine töötaja Pixel Qi inseneri asepresident, kes hakkab tootma uue põlvkonna kuvarit, mida kasutatakse iPhone'is ja iPod touchis.

Probleem on selgem Pixel Qi selleteemalises ametlikus artiklis, kus ta täpsustab, et teatud puuteelementide iro ekraanitootmise esimene seade, mis toetab mitme puutega žeste, on kavas turule viia 2010. aasta esimeses pooles. Juhuslikult arvatakse, et Apple'i tooted käivitatakse sel perioodil, rääkimata sellest, et iPhone'i sarnase ekraanitehnoloogia osas on spekuleeritud.

Eeldatakse, et selle valdkonna ettevõtete partnerlussuhted selguvad enne Consumer Electronics Show (CES) algust, mis ei pruugi sisaldada Apple'i ametlikku teadaannet. Kuid asjaolu, et Pixel Qi ekraanil on väga huvitav tehnoloogia ja mõõdab 10,1 tolli (väidetava iTableti väidetav suurus), aitab selle ja Apple'i vahelist partnerlust kaasa.

(MacRumorsi kaudu)