Uus Simplex võtab avalike teenuste pidevaks moderniseerimiseks üle 150 sammu

Riigihaldusteenistuse erinevate probleemide järgi on valitud kokku 172 uut sekkumisvaldkonda tavapäraselt korraldatud uut meedet, mida aitavad tuvastada isegi kodanikud ja ettevõtted.

Seekordne tähelepanu keskpunkt osutab uuele teljele, nimelt “paremale ja paremale teenindusele”, kuid eesmärk “muuta kodanike elu lihtsamaks ja lihtsustada riigi ja ettevõtte suhteid” pĂĽsib.

Rakendatavate uute meetmete hulgast 110 “häirivad” kodanike igapäevaelu, 88 mõjutavad suhteid ettevõtetega, 13 ühenduste, sihtasutuste või kollektiividega, 43 on seotud avaliku haldusega ja 61 on universaalsed, see tähendab, et need on suunatud kodanikud ja ettevõtted koos.

Ăśldiselt lubasid meetmed “maksu- ja sotsiaalkindlustuskohustuste täitmise hõlbustamiseks, koondamiste vähendamiseks, (…) sammud andmebaaside, portaalide ja teabe integreerimiseks ja tsentraliseerimiseks” ning sammud “litsentsimisprotsessi lihtsustamiseks. ja majandustegevuse algatamine, meetmed, mis hõlbustavad eradokumentide ja sertifikaatide väljaandmist ja elutsĂĽklit, ning sammud, millega kaasajastatakse oluliste avalike teenuste osutamise viisi ja viisi. ”