contador gratis Skip to content

Uus TCL Mini-LED soovib vaidlustada OLED-telereid CES 2020-l. Tutvuge tehnoloogiaga

Uus TCL Mini-LED soovib vaidlustada OLED-telereid CES 2020-l. Tutvuge tehnoloogiaga

Uus Mini-LED-tehnoloogia lubab vaidlustada OLED-i ülimuslikkuse, toota erksamaid värve ja piirkondlikku hämarust väiksemate LED-ide abil. Tunnege tehnoloogiat

A TCL, mis on maailmaturul suur nimi, tähistab selle olemasolu CES 2020 lubadusega kuulutada välja tugevad konkurendid tehnoloogia valdkonnas OLEDalates LG. Järgmise põlvkonna paneel Mini-LED jõuda teleseriaalini 8 TCL seeriat ettevõte, mille käivituskuupäev on alles oktoober, kuid esimene pilk uutele asjadele võib toimuda juba selle aasta esimesel tehnoloogiakonverentsil.

Kontrastsuse optimeerimise lubadusega on tehnoloogia Mini-LED suudab pakkuda mõlemast maailmast parimat: ülim pildikvaliteet LCD traditsioonilised hinnad ja soodsamad kui OLED. Järelduste tegemiseks liiga vara, kuid TCL kavatsevad telesegmendi kolida 2020. aastal.

Saate aru, kuidas see tehnoloogia töötab ja kuidas see selliste ootustega kaasnes:

Parem valgus ja kontrast

Mini-LED-tehnoloogia, mis võib turgutada LCD-dMini-LED-tehnoloogia, mis võib turgutada LCD-d

Et paremini mõista, mis tehnoloogiaga Mini-LEDOluline on mõista standardsete LED-de põhitõdesid, vähemalt teie teleriga seoses. Kõigis kaasaegsetes LCD-telerites (st kõigis telerites, mis seda ei tee OLED või QLED), on mitusada valgusdioodi ja see väike seade kiirgab valgust, kui varustate elektrit ja seda kasutatakse. Suurus varieerub – tavaliselt umbes 1 millimeeter, kuid võib olla väiksem kui 0,2 millimeetrit.

Mõnes teleris on LED-id servades, suunaga sissepoole. Mujal on kulisside taga LED-id, mis suunavad tähelepanu publikule. Kujutise kvaliteedi parandamiseks ja eriti suure dünaamilise ulatuse (HDR) hindamiseks on vaja kohalikku tuhmust. See on koht, kus teler timmib LED-i pildi tumeda osa taga, et luua pildi heledaimate ja tumedaimate osade vahel parem kontrast.

Teoreetiliselt on võimalik iga pikslit piisavalt tumedada, et saada kontrastsussuhe. nii näiteks meeldib OLED see töötab. LCD-ekraaniga on seda aga palju raskem teha. Kujutisi loovad vedelkristallkuvarid blokeerivad ainult taustvalgustusega loodud valguse. Kõiki valgust ei saa blokeerida; seetõttu on pildid rohelisemad ja neil on OLED-idega võrreldes vähem "mõju".

Erinevus OLED LCD / LED ekraanidestErinevus OLED LCD / LED ekraanidest

4K-televiisoril pole ühtegi LED-i, milles oleks rohkem kui 8 miljonit pikslit. Ja vastupidi, iga LED-i kohta on tuhandeid, kui mitte sadu tuhandeid piksleid (või pigem rühma LED-sid, mida nimetatakse "tsoonideks"). Enne energiatarbimist teleri tagapaneelil saab vajutada, kui palju LED-e saab piirata, kuni soojuse tootmine ja maksumus on väga piiravad tegurid.

Mini-LED pole sama mis MicroLED

Kõigepealt on vaja seda selgitada MicroLED ja Mini-LED nad ei täida sama funktsiooni ja kulud pole üksteisele lähedased. Esimene lubab eredamaid väljaulatuvaid osi ja on vähem vastuvõtlik loomulikule kulumisele, isegi kui eelised on suured just väga väikeste LEDide, selliste suurte ekraanide nagu LED-kristall alates LG või Müür alates Samsung.

Mini-LED-teleriga ei juhtunud sama asi. Kui skaalal on LED-id palju suuremad, ilmub tehnoloogia suhteliselt väiksemates telerites. A TCL kavatsevad pakkuda tehnoloogiat vastavalt 65 ja 75 tolli.

Nagu tavaline televiisor, mille poodidest leidsime, kasutab see ka LCD-tehnoloogiat, vedelkristallkuvarit, mis on võimeline piltide loomiseks valgust moduleerima. MicroLED üldse mitte LCD, uus tehnoloogia, mis kasutab ka LEDe.

Standardne LED QLED OLED Mini-LED MicroLED
Suurus Kui 15 tolli Kui 32 tolli Kui 55 tolli Ăśle 65 tolli Alates 146 tolli
Hind 65 tolli 800 dollarit 1200 dollarit 2500 dollarit 2000 dollarit Ei ole
Bränd Kõik Samsung, TCL LG, Sony TCL Samsung
LCD-tehnoloogia Jah Jah Ei Jah Ei

Hiiglaslikud omadused koos Mini-LED-iga

Mini-LED-id on turul kõige taskukohasem alternatiivMini-LED-id on turul kõige taskukohasem alternatiiv

Ehkki ühtegi piiri ei aktsepteerita, kutsutakse tõenäoliselt alla 0,2 mm LED-e Mini LED. Need on tavaliselt 0,1 millimeetrit või vähem. Kuid mitte liiga väike: umbes 0,01 mm, neid nimetatakse MicroLED-id.

Nii väikeste valgusdioodide puhul on teooriaks see, et nad tarbivad vähem energiat, muutes selle tumedamaks. Kuigi väiksem LED-tehnoloogia ei paku veel pikslite täielikku tumenemist OLED Selle tulemuseks on ekraani osade suurema täpsusega tumedamaks muutmine, kuna üldine kontrastsuse suhe suureneb.

LED-tehnoloogia suurenedes muutuvad need efektiivsemaks. Uus tehnoloogia, uued tootmismeetodid ja muud tegurid tähendavad, et sama palju valgust luuakse vähem energiat kasutades või rohkem energiat kasutades sama energiat. See uus tehnoloogia võimaldab teha väiksemaid LED-e suuremas mahus.

Uue põlvkonna tehnoloogia Mini-LED alates TCL on rohkem kui 25 000 Mini LED teleri tagaküljele seatud. Need on rühmitatud umbes 1000 tsooni. Mõlemad numbrid on suuremad, kui võite leida traditsioonilistest LED-teleritest. Ükski teine ​​tootja peale TCL-i pole selle tehnoloogia kasutamist seni sama arvu LED-idega avaldanud, nii et loodetakse, kuidas pildi taastootmine ilmneb.

Tahke must ja erkvalge on telepiltide loomise võtmed. Lisage kvantpunktidele värv ja teil on fantastiliste piltidega televiisori omadused. Kuna LG on endiselt ainus ettevõte, mis suudab muuta OLED-id juurdepääsetavaks erinevates telerite suurustes, peavad teised tootjad tegema konkureeriva tehnoloogiaga alternatiive.

Vedelkristallekraan on endiselt ainus ökonoomne alternatiiv ja ehkki see on jõudnud kaugele, on vananemise tehnoloogia. Seetõttu Mini-LED suured lootused sellele tehnoloogiale, mis hoiab ressursse kõrgel. Mis puudutab aga alternatiive, siis lahendusi TCL kõige huvitavam ja kohe kindla turule saabumisega katsetatud.

Kas sa arvad Mini-LED alates TCL kas pakkuda madalama hinnaga OLED-teleritega samaväärset kvaliteeti? Jäta oma arvamus kommentaaridesse ja jää siia Showmetech, sest me saame olema CES 2020 tuua kõik uudised otse tehnoloogiamaailmast.

Allikas: CNET, Forbes, TCL