Uus WhatsApi kelmus lubab võltsitud 50 dollarist McDonaldsi kupongi Sotsiaalvõrgustik

Uus WhatsApi kelmus lubab võltsitud 50 dollarist McDonaldsi kupongi Sotsiaalvõrgustik

WhatsApi petuskeem on kuulsa kiirtoiduahela McDonald's võltsitud allahindlustega jõudnud vaid enam kui 10 000 Androidi ja iPhone'i (iOS) kasutajani. Ohvrid saavad kupongisõnumeid, mille suurus peaks olema 50 dollarit. Pakkumiste saamiseks peavad nad vastama küsimustikule ja jagama linki kontaktiga kulleriga. Seejärel küsitakse isiklikke andmeid ja suunatakse inimesed kahtlasele lehele, kus on reklaamid või õelvaraga nakatunud rakenduste allalaadimised. Pettused tuvastas digitaalturbeettevõttele PSafe spetsialiseerunud labor dfndr.

Küberkurjategijate kasutatav strateegia põhineb sotsiaalsel inseneril, levinud Internetis. Põhimõte seisneb isikliku teabe spontaanse edastamises kasutajate poolt, kes usuvad, et nad asuvad turvalises keskkonnas, mistõttu on nad atraktiivsed selliste kaubamärkide jaoks nagu Coca-Cola. Kuna maailmas on kõige populaarsem rakendus, on seda tüüpi treeningute eesmärk WhatsApp. Lisaks võib platvormijagamismeetod loendite edastamise ja saatmise abil hõlbustada pettuse edastamist. Pidage meeles, et kurjad manöövrid piiravad sotsiaalvõrgustikud suunamisfunktsiooni ainult viiel kontaktil.

PIS-i konsultatsioonide jaoks mõeldud WhatsApi pettus puudutab rohkem kui 200 000 inimest

1/1 WhatsApi lemmikkuritegevuse rakendus, et jõuda paljude kasutajateni reklaamide ja allahindlustega pettuste korral Foto: (Foto: Lucas Mendes / TechTudo)

WhatsApi lemmik kriminaalne rakendus paljude reklaamide kasutajateni jõudmiseks reklaamide ja allahindlustega Foto: (Foto: Lucas Mendes / TechTudo)

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Sarnaseid pettusi korrati Mark Zuckerbergi kiirsuhtlusrakenduses, vastutades ka Facebooki ja Instagrami eest. Katsed sisestada andmeid ja varastada kasutajatelt on viinud väidetavate eeliste ja reklaamikampaaniate teadeteni, näiteks tasuta teemandid Free Fire'i lahinguväljadel, kus on kannatada saanud üle 300 000 inimese. Veel üks juhtum, selle aasta märtsis, hõlmas kosmeetikabrändi O Boticrio ja see mõjutas enam kui 320 tuhat profiili. Ettevõttel on juba 2019. aastaks platvormil, mis pakub parfüümi, meiki ja 100% allahindlust ilutooted, vähemalt neli pettust.

Niisuguste pettuste vältimiseks on vaja kontrollida teavet muude digitaalsete aadresside kohta, eriti ametlikel veebisaitidel ja brändide sotsiaalvõrgustikes, kus tavaliselt reklaamikampaaniaid avaldatakse. Teine võimalus on WhatsApp ise, mis pakub loomulikke funktsioone kahtlasest sisust teatamiseks. See meede aitab arendajatel kontosid kustutada, kuna kulleri otspunktkrüptimismeetod takistab kasutajate vahel jagatud sisu pealtkuulamist ja tuvastamist. Strateegia on ettevõtte turvameede.

Linkide õigsuse analüüsimiseks pakub PSafe tuge ka dfndr lab veebisaidil (https://www.psafe.com/dfndr-lab/pt-br). Lingide jagamise vältimine ilma seda tüüpi kontrollimiseta kehtib ka teie enda kaitsmise kohta, kuna see vähendab pettuste ulatust. Kasutajad peavad kahtlustama ka liigsete allahindluste või reklaamide osas, mis on sageli võltsitud ja võivad põhjustada rahalist kahju.

Kuidas vestelda kellegagi WhatsAppis ilma kontakti lisamata? Uurige seda Frum TechTudost.

WhatsApp pole foorumis? Trikk on vabaneda igavatest inimestest; oskan kasutada

WhatsApp pole foorumis? Trikk on vabaneda igavatest inimestest; oskan kasutada