Uus XFCE võib kohale jõuda varem kui arvasime!

Varem oli meil XFCE 4.14 käivitamine pärast peaaegu 5-aastast arengut, paar nädalat tagasi ja isegi pärast seda aega ei toonud projekt palju uudiseid, mis pani mõningaid inimesi imestama: Kui kaua peame järgmist versiooni ootama?

Ilmselgelt pole XFCE nn “ĂĽlipopulaarne projekt”, vähemalt kui vaatame kaasatud arendajate arvu, kuid sellegipoolest on see lõpuks aja jooksul ĂĽks kindlaimaid graafilisi liideseid Linuxi maailmas just seetõttu, et see ei suutnud prioriteediks seada uuendusi ja funktsioonide täiendusi. ja keskenduge stabiilsusele ja veaparandustele.

XFCE arendajate teave viitab sellele, et järgmine stabiilne versioon 4.16 peaks olema saadaval järgmise aasta alguses.

XFCE projektijuht Simon Steinbeiss kommenteeris, et projekt soovib püsida 6-kuulise käivitamismudeli lähedal, pikendades maksimaalselt ühe aastani, et pakkuda uut stabiilset versiooni. XFCE 4.14 arendamine võttis oodatust peaaegu 4 aastat kauem aega, kuna on palju muudatusi, mida on tehniliselt keeruline teha, eriti väikeses meeskonnas.

Viimase paari aasta jooksul on XFCE meeskond teinud suurepärast tööd liidese GTK3-le portimisel, mis on olnud väga aeganõudev. Hilisemate versioonide jaoks pole vaja GTK4-le portida ega Waylandile täielikku tuge pakkuda, seega on tõenäolisemad lühikesed väljaanded, mis keskenduvad muudele liidese funktsioonidele.

XFCE versioonil 4.16 on esiletõstetud teekaart ja sihtkohad, mis pole ikka veel väljumiskuupäeva määranud, klõpsake lihtsalt siin ja vaadake.

Kui saaksite XFCE arendajalt tellida, mis see oleks? Milliseid funktsioone soovite liidesel näha?

Jagage oma mõtteid ja vastake küsimustele XFCE kohta meie foorumis.

Järgmine!