Uute ACEPI projektide eesmärk on tuua digitaalmajandusse üle 50 000 ettevõtte

Eilne uuring, mille ACEPI avalikustas Portugali digitaalsel tippkohtumisel, näitab, et Portugali internetikasutus ja veebipoodide ostmine on positiivselt kasvanud, väärtus ulatub juba sel aastal 5 miljardi euroni, kuid ettevõtted jäävad sellest kaugele maha, enam kui 60% kangaärist eemaldub digitaalne majandus.

Intervjuus TEK-ile ACEPI president Alexandre Fonseca selgitas, et see on valdkond, kuhu ühing on oma töö suunanud ja et sel nädalal, Portugali digitaalnädalal, allkirjastab ta kaks protokolli, mis kavatsevad aidata ettevõtteid, eriti väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid. , kasutage rohkem digitaalset.

“60% Portugali ettevõtetest pole turul kättesaadavad, neid pole Internetis olemas,” rõhutab Alexandre Nilo Fonseca, viidates, et huvi puudumise ĂĽheks põhjuseks on teadmiste puudumine, kuna need ettevõtted ei näe puuduvaid võimalusi.

Probleem on rohkem keskendunud kaubandusele ja teenustele, mistõttu ACEPI töötab koos Kaubanduse ja Teenuste Keskliiduga (CCP) välja projekti, mille eesmärk on järgmise kahe aasta jooksul digiteerida umbes 50 000 Portugali ettevõtet – algatus, mis peaks järgmisel aastal toimuma ja mis pakub juurdepääsu põhitööriistadeni, kuid see võimaldab sellel areneda keerukamateks mudeliteks, sealhulgas veebimĂĽĂĽgiks.

ACEPI arendab koos AICEP-iga ka projekti Norte Digital, mis keskendub riigi põhjaosas asuvatele tööstusettevõtetele ja mis arendab 50 piletit koos VKE-dega, et luua neile tingimused internetis müümiseks.

Vaadake Alexandre Nilo Fonseca täielikku intervjuud TEK-ile eile Portugali digitaalse tippkohtumise ajal.