contador gratis Saltar al contenido

Uutest andmetest selgub, et COVID-19 võib põhjustada süsinikdioksiidi heitmete ja reostuse vähenemist kogu maailmas – Science

Uutest andmetest selgub, et COVID-19 võib põhjustada süsinikdioksiidi heitmete ja reostuse vähenemist kogu maailmas - Science

Kooskõlas NASA ja ESA poolt kuu alguses avaldatud teabega näitas Carbon Brief uuring, et Hiina võetud meetmed koroonaviiruse (COVID-19) leviku vähendamiseks on vähendanud riigi süsinikdioksiidi heitkoguseid 25%. Ekspertide sõnul võib rohkemate riikide vabrikute sulgemine, sündmuste tühistamine, võetud lendude arvu vähendamine ja kohustuslike karantiinimeetmete rakendamine vähendada autode heitkoguseid, mis on esimene alates 2008. aasta ülemaailmsest finantskriisist.

Lisaks Hiinas pärast 2019. aasta detsembri lõppu täheldatud lämmastikdiksiidi langusele näitasid analüütikud, et kivisöe tarbimine riigi elektrijaamades vähenes 36% ja naftatöötlemistehase võimsus vähenes 34%. Need näitajad kajastuvad seega riigi õhukvaliteedi paranemises.

Kahju tehase tootmisajast Hiinas jaanuarist veebruariniKahju tehase tootmisajast Hiinas jaanuarist veebruarini krediit: Planet Labs

Prantsusmaal asuva Hugo observatooriumi direktori Franois Gemenne sõnul võib ennetamise ja leevendamise meetmete võtmine kogu maailmas olla õhusaaste surmade vähendamisel kasulikum kui COVID-19. Forbesi intervjuus tõi ametnik välja, et Hiinas sureb kõrge õhusaaste tõttu igal aastal enam kui miljon inimest. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul on maailmas surmajuhtumeid umbes 7 miljonit.

COVID-19 näiliselt "positiivset" mõju keskkonnale ei tohiks üle tähtsustada, ütles Antnio Guterres hiljutises ettekandes ÜRO peakorteris. Associated Pressi teabe kohaselt tuletab ÜRO peasekretär meelde, et kuigi uus ajutine koroonaviirus püsib kliimamuutus aastakümneid, tuleb jätkata tegutsemist.

Eelkõige Hiinas võib süsinikdioksiidi heitkoguste suur vähendamine olla lühiajaline, kui tehased taaskäivitamisel suurendavad plahvatuslikult kahjumi korvamiseks tootmist. Xi Jinpingi valitsus on teatanud, et pakub Hiina majandusele stiimulipaketi, et võidelda COVID-19 mõjuga, mis võib lõppkokkuvõttes vähendada keskkonna arengut viimastel kuudel.