Vaadake detsembris ilmunud Linux Mint 19.1 uut

Ametlikus ajaveebis Linux piparmündilehed, Lahe Lefebvre (projekti looja), teatas mõnest muutusest Cinnamoni välimuses ja tänas ka projekti toetajaid.

Ăśldiselt tehti teatavaks kolm uut funktsiooni graafilise liidese osas ja ĂĽks XAppsiga (vaikerakendus Mint 3 versioonides).

Esimene liidese uudsus on teema Mint-Y, mis sai peeneid parandusi ja muudatusi, mille tegi Joseph McCullar, lisades rakenduse fontidele ja ikoonidele suurema kontrasti, mis muudab töölaua selgemaks, näete näite pildil all:

Erinevus ilmneb ka siis, kui teema rakendatakse töölauale, nii et ikoonid on tumedamad ja ka akende servi on lihtsam tuvastada.

Kahes näidatud näites on Joosepi edasiminek ilmne, esimene paremal ja teine ​​punase joone all.

Teine täiustus on ühevärviliste ikoonide korrigeerimine valgel taustal või siis, kui kasutaja muudab taustavärvi ja seega ei tööta, nagu näiteks alammenüüdes jms. Selle probleemi lahendamiseks pakub Linux Mint 19.1 tuge Redshifti sümboolsetele ikoonidele, keskkonna MATE helitugevuse aplettile, ekraaniklaviatuuri tööriistadele ja võrguhalduse aplettidele.

Kolmas muudatus tuleb Cinnamonis ja versioonis 4.0, mis toob uue paneelipaigutuse. Värvi, suurust ja ikooni muudetakse, et see erineva eraldusvõimega ekraanidel paremini käituks.

Paneb kaneelile moodsama ilme

Cinnamoni suur muutus on see, et see liitub uue akende haldussĂĽsteemiga, mis on inspireeritud kahest tuntud apletist – Task Manager Icing ja CobiWindowsList – apletidest, mis jätavad aknad sarnaste aspektidega, mille on juba kasutusele võtnud muud sĂĽsteemid, nagu Windows, macOS ja Ubuntu. See aplett loob “jagatud” avatud akna ja nende akende välimus asetatakse ĂĽksteise peale. Clementi sõnul on ta koos Niko Krause, Joosepi ja Jasoniga selle lahenduse kallal töötanud, et rakendada sĂĽsteemis see funktsionaalsus, mis peegeldab Appletsi populaarsust, kinnistades selle funktsionaalsuse otse kaneelisse.

See on poos, mis meile väga meeldib, sest nagu me kommenteerisime Diolinuxi reedeset saadet teemal „Mis on GNOME’iga valesti”, on idee, et vaatate enim allalaaditud lisandmooduleid ja lisate need sĂĽsteemi funktsioonidena, tõeliselt elegantne viis suurepärase välimusega sĂĽsteemi esitlemiseks. kasutaja soovib.

Veel üks Cinnamonis tehtud parendus on ikoonide kohandamine paneeli erinevat tüüpi ikoonidega, alates 24x kuni 64x, kaotamata kvaliteeti ja teravust. See funktsioon on eriti hea neile, kes kasutavad Mint väga kõrge eraldusvõimega ekraanil.

Süsteemi esiküljel käivitatakse kaks väga peent, kuid väga teretulnud parandust. Esimene on seotud XAppsiga, kus Stephen Collins lisas uue viisi olemasolevate ikoonide valimiseks süsteemiteegis, nii et need kuvaksid ikoone ja nende teid. See uus tööriist võimaldab teil soovi korral muuta mis tahes rakenduse ikooni väga lihtsal ja intuitiivsel viisil.

Uuendushalduris on ka uudiseid, lisatud on ka põhiliini kerneli tugi, nii et kasutaja saab vaikimisi installitud versiooni asemel valida uue versiooni, mis sarnaneb Manjaroga.

Ja kõige lõpuks, Linux Mint ‘Welcome’ või ‘Welcome’ võimaldavad teil nĂĽĂĽd valida sĂĽsteemis kasutatava paigutuse, valides ‘Traditsiooniline’ või ‘Moodne’. Traditsiooniline on rahapaja täpselt nii, nagu te seda teate, ja “kaasaegne” on see, kui ribal on ĂĽlekatteikoon, nagu Windows 10-s, muudab see muudatus tõenäoliselt Linux Mint’i liidese Windowsi tulijatele sõbralikumaks, isegi kui see on lihtne muudatus. .

Lisateabe saamiseks kĂĽlastage nende ametlikku ajaveebi.

On lahe vaadata, kuidas Linux Mint meeskond soovib sĂĽsteemi “lihvida” ja seeläbi sĂĽsteemile moodsama ilme anda ning soovib seeläbi sĂĽsteemi juurde meelitada rohkem kasutajaid, eriti neid, kes tulevad Windowsist (7 ja 10) ning muudavad õppimiskõverat lĂĽhemaks ja hõlbustada nende kohanemist.

Kaneel on ĂĽks uuemaid liideseid selle reĹľiimi loomulikuks käivitamiseks, mida leiate KDE Plasmast ja GNOME Shellist pikka aega, kuid parem hilja kui mitte, eks? Versioon 19.x on ĂĽldjuhul lihvitud versioonist 19, ehkki parandusi on, on kindlasti oodata suuremaid muudatusi Linux Mint’i versiooni 20 puhul, mis ilmub alles 2020. aastal.

Andke meile kommentaarides teada, mida arvate uudistest ja mida arvate Linux Mint 19. =)

Järgmise korrani ja kallistamiseni.