Vaadake Elon Muski allveelaeva, mis on loodud Tai laste päästmiseks

Päevad pärast oma ettevõtte teadmiste ja ressursside kättesaadavaks tegemist 12 Tai Tai Chiang Rai koopasse lõksu jäänud lapse päästmiseks näitas Elon Musk edusamme missiooniks kavandatud sõiduki väljatöötamisel. Ehkki neli poissi on evakueeritud ja SpaceXi kasutamine väikeses allveelaevas on ebakindel, võiks seda tehnoloogiat kasutada teistes sarnastes tingimustes läbiviidavatel päästemissioonidel.

Tasub meeles pidada, et 23. juunil sisenesid 12 11–16-aastast poissi 25-aastase jalgpallimeeskonna treeneritena koopakompleksi, mis takistas neid lahkumast pärast seda, kui pärast suuri vihmasadu oli üle ujutatud mitu tunnelit. .

Grupi asukoht avastati alles 2. juulil ja kui kasutaja palus Elon Muskil osaleda päästemissioonil, jagas ärimees Tai ideeedeni jõudnud ideid. Musk teatas kiiresti, et inseneride rühm oli päästekomandoga kontaktis ja ütles hiljem, et rühm oli teel sama meeskonnaga Tais kohtuma.

Pärast SpaceXi ja Boring Company inseneride tagasiside saamist ütles ärimees, et tal on lahendus, millega edasi töötada. See lahendus koosneb väikesest allveelaevast, piisavalt suur lapse kandmiseks, mille missiooni abistav tuuker saab käsitsi laadida. Ja seda katsetatakse kitsastes kohtades läbimiseks.

Musk selgitas, et sõiduk koosnes väikesest kapslist, mis oli kaetud kahe Kevlari ja tefloni kihiga, mis võimaldas tal üle kiviste pindade libiseda. Hiljem lisati allveelaeva otsa ja tagumisele klapile õhupaagid, mis võimaldasid lastel hingata ilma sukeldumiskoolituseta, nagu algselt plaanitud oli.

allveelaev tek “data-title =” allveelaev tek – vaadake Tai laste päästmiseks mõeldud allveelaeva Elon Musk – SAPO Tek “> allveelaev tek

PrototĂĽĂĽpi katsetati tiigis, kus olid subjektid, kellel polnud sukeldumiskoolitust.

Pange tähele, et koopasse lõksu jäänud 12 poisist neli on evakueeritud, jättes maha kaheksa poissi ja treeneri. Selle missiooniga seotud meeskond koosneb 90 sukeldujast ja mitmest insenerist maailma erinevatest paikadest.

Allveelaev pole veel Taisse jõudnud, kuid Musk ĂĽtles, et see oli “teel”. Pole kindel, kas kapsleid kasutatakse laste päästmiseks, kuid sõidukeid saab kasutada.