Väidetavalt loobus Apple FBI survel otsast lõpuni krüptitud iCloudi varundamise käivitamisest

Uus aruanne Reuters sellest teavitama Apple plaanib paigutada iCloudi varundamise otsast lõpuni krüpteeritud versioon, kuid loobus ärist pärast seda, kui talle esitati süüdistus opositsioonis FBI.

Loo järgi oli Apple kaebuse kallal töötanud ĂĽle kahe aasta, kuni FBI “tekitas mõningast muret”. Ka vastavalt Reuters, ĂĽtles anonĂĽĂĽmne endine töötaja, et Apple lõpetas projekti “põhjustel, mida võite ette kujutada”.

Veelgi enam, ta ĂĽtles, et ettevõte otsustas, et see ei “enam karu nĂĽgima” – ja kui punktid korralikult kokku panna, võime järeldada, et see kõik viitab Cupertino hiiglaste ja aastal kasutatud iPhone’i avamise agentuuri (ajaloolisele) kokkupõrkele. nagu hiljutine Pensacola snaiprite juhtum.

Lisaks näitas aruanne, et kahe FBI ametniku sõnul oli Apple “veendunud” julgeolekuagentuuri argumendis, et reservid pakkusid “elutähtsaid tõendeid tuhandel juhul”.

Apple hoiab iCloudi varukoopiaid praegu krüptituna, kuid mitte otsast lõpuni. See tähendab, et kõige dešifreerimise võti on Apple käes. Lühidalt tähendab see seda, et kui ettevõttel palutakse kasutajalt mõned andmed esitada, peab ta loobuma kogu iCloudi salvestatud teabest.

Sellel väljaandel on aga veelgi suurem mõju: kui iMessage’il on otsadeni krĂĽptimine, siis iCloudi varukoopiatesse salvestatud vestlustel seda pole – ja see poleks probleem, kui varukoopia oleks krĂĽptitud samamoodi. See “tĂĽhimik” on juba digitaalse turvalisuse ja privaatsusgruppide päevakorras, näiteks Electronic Frontier Foundation (EFF), mis palus Apple’il “mõjutada” iCloudi varukrĂĽptimist.

Peale tegurite, millega FBI võimaliku uurimise raames koostööd teeb, ĂĽtles anonĂĽĂĽmne endine Apple’i ametnik ka, et muud põhjused võisid Apple’i algatust eirata, näiteks hirm, et kasutajad lubavad kogemata iCloudi krĂĽptitud varukoopiaid. ja kaotavad oma paroolid hiljem – mis takistab neil neile juurdepääsu.

Apple ega FBI ei vastanud päringutele Reuters. Seetõttu pole täpselt teada, millal ettevõte iCloudi krüptimisplaanist loobus, kuid peagi on meil juhtumi kohta üksikasjalikum teave.

9to5Mac kaudu