Perbandingan chip A5

Väiksemat versiooni “uuest” Apple TV A5 kiibist toodab endiselt Samsung

Nädalavahetusel kommenteerisime “uut” Apple TV mudelit, mille A5 protsessor on veelgi väiksem kui eelmises versioonis digiboks. Artiklis ĂĽtlesime, et tõenäoliselt kasutab ta 28-nanomeetrist tootmisprotsessi ja kui see tõeliselt kuumaks läheb, võib tootja olla Taiwani pooljuhtide tootmise ettevõte (TSMC).

Kuid Chipworks analĂĽĂĽsis kiipi ja tõi veidi kinnitust. Jah, see on tegelikult palju väiksem kui eelmine, kuid siiski toodab seda Samsung. Apple’ile ei tundu asendaja leidmine lihtne ĂĽlesanne – kuulujutud on Inteli isegi sellele kohale kandideerinud.

A5 kiibi võrdlus

A5 kiibi võrdlus: vasakul vana ja paremal uus.

Kuid nad ei suutnud kiibi tootmisprotsessi kinnitada. Samuti on ebaselge, mida Apple selle protsessoriga plaanib. Võtke arvesse, et Apple TV-l ei ole suurt tootmismahtu (nt iGadgets), ettevõte ei teinud seda kiipi mitte ainult endale. Kõige mõistlikum mõte on nĂĽĂĽd see, et näeme seda A5-d mõnes muus tootes, näiteks tulevases iPod touchis või isegi, kes teab, odavas iPhone’is.

Kas mäletate, et A5 toodeti 32 nanomeetri protsessis? Seda testiti Apple TV-s ja ĂĽlejäänud iPad 2-s ning seejärel kasutati seda viienda põlvkonna iPad mini ja iPod touch’is. See tähendab, et miski pole juhuslik …

Chipworks töötas ka teesiga, et see protsessor võiks olla Apple’i “plaan B”. Cupertino ettevõte võiks ikkagi plaanida Samsungi TSMC-sse jätta, kuid kui uue partneriga läheb midagi valesti – või kui see ei suuda suure nõudlusega sammu pidada, jääb Lõuna-Korea.

Aeg näitab …

[via MacRumors]