Valige GovTechi projekt, mis “tahab maailma muuta” kuni 13. septembrini

GovTechi teine ​​väljaanne pikendas žürii ja avalikkuse kuue finalisti prototüübi valimisperioodi 13. septembrini. Tänavu märtsis alguse saanud valitsuse algatatud ideekonkurss kavatseb välja valida juba prototüübi staadiumis olevad projektid, mis sobivad ÜRO 17 säästva arengu eesmärgi alla.

Projekti “investeerimiseks” on vaja veebisaidil konto luua, kasutades selleks kodanikukaarti või mõnda muud mobiilse võtmega. Pärast selle sammu tegemist peab kasutaja teenima märgi, kutsuma platvormile näiteks sõbrad, sest nad määravad, kui palju mĂĽnte peaks GovTech oma lemmikalgatusse investeerima.

Praeguseks on enim hääli saanud projekt Ernesto Sousa ja AntĂłnio Costa pakutud SIPP – integreeritud protsesside infosĂĽsteem, kuhu on investeeritud kokku 132 421 virtuaalset mĂĽnti. Raamistatud sekkumisvaldkonnas „Rahu, õiglus ja tõhusad institutsioonid“, on SIPP infosĂĽsteem, mis lubab aidata kohtusĂĽsteemi liikmeid politseist kohtunikeni tõendite organiseerimisel, töötlemisel ja esitlemisel.

Pärast valimisjaoskondade lõppu järgnes kuue finalisti 16. septembriks kavandatud prototĂĽĂĽbi avaldamine, kuid kuupäeva pole veel määratud – esitlusĂĽritus, kus valitakse kolm võitjat.

Need, kes on huvitatud investeerimisest projektidesse, mis ühilduvad ÜRO 17 säästva arengu eesmärgi lahendusega, saavad seda teha GovTechi veebisaidil.