contador gratis Saltar al contenido

Valimised panid aluse uuele maailma küberturvalisuse õppusele

Valimised panid aluse uuele maailma küberturvalisuse õppusele

Pärast 2018. aasta mais toimunud rünnakut Lusitaniasse on nüüd valimisprotsessi kord saada järgmise riikliku küberturvalisuse julgeoleku õppuse (ExNCS) korralduseks, mille korraldab riiklik küberturvalisuse keskus (CNCS).

Kaks päeva kestvas “mängus” peavad erinevad avalik-õiguslikud ja eraõiguslikud üksused andma riiklikul tasandil ühise reageerimise, “pidades silmas riiklikul või rahvusvahelisel tasandil toimuvaid küberrünnakuid, mis mõjutavad valimisprotsessi ausust ja õiglust. “

Selle eesmärk on testida otsustamisprotsessi, tagada kooskõlastatud reageerimine kõigil tasanditel, samuti üksuste vahelise koostöö ja teabevahetuse mehhanismid, samuti riiklikul tasandil tehtav koostöö ja / või situatsiooniplaanid.

“Eesmärk on hinnata erinevate üksuste valmisolekut ja küpsust suuremate vahejuhtumitega tegelemiseks,” ütles CNCS uudistetoimetusele saadetud avalduses. “Nende üksuste kaasamisel kavatsetakse arendada küberruumi kriisireguleerimiseks vajalikku sünergiat.”

Seda tüüpi õppuste teine ​​väljaanne toimub koostöös riikliku valimiskomisjoniga (CNE) ja seda toetab Euroopa Liidu võrgu- ja infoturbeagentuur (ENISA).

Mäletatavasti toimus esimene väljaanne eelmise aasta mais ja sellel oli umbes 100 “mängijat” kahest tosinast üksusest erinevatest sektoritest. See oli küll riiklik debüüt, kuid selle struktuuri moodustavad keskused ja spetsialistid on juba “koolitatud”, osaledes teistel Euroopa õppustel, näiteks Euroopa küber või Internet Küber Perseus ja Küber SOPEx, mille eesmärk on hinnata küberkaitse ja küberturvalisuse alase erikoolitusega üksuste reageerimisvõimet.