DODATKI

Valitsus alustas avatud lähtekoodiga portaaliga Citizen and Company

Uue Kodanike ja Ettevõtte portaali loomiseks on alustatud arendustööd. Ja lahendus põhineb avatud lähtekoodiga tarkvaral. Kinnituse andis halduse moderniseerimise amet (AMA).

“Pärast analĂĽĂĽtilist protsessi, mis arvestab uue portaali toetamiseks mitut tehnoloogiat, valiti avatud lähtekoodiga lahendus”, kinnitas AMA ametlikul veebisaidil avaldatud avalduses, milles selgitatakse ka valiku motiveerimise põhjuseid.

“Lisaks vastupidavusele, usaldusväärsusele ja täielikkusele funktsionaalsete nõuete rakendamisel [a solução open source] toob kokkuhoidu mitusada tuhat eurot võrreldes teiste varaliste lahendustega ”, loetakse ametlikes märkustes.

Tasuta tarkvara võimalust oodati 2011. aasta majandusĂĽksuse tegevusaruandes, kus seda hinnati hinnatuimatest odavaimaks – kontekstis, kus isegi kõige kallim varalahendus maksaks aastas vähemalt 843 tuhat eurot. 5 aastat.

Jääb aga selgusetuks, millal lõpeb projekt, mis toob välja portaali Citizen ja Company uue versiooni, mis algselt käivitati vastavalt 2004. ja 2006. aastal.

AMA kirjeldab saite kui “peamist väravat Portugali avaliku halduse pakutavate elektrooniliste teenuste liitmiseks”. Kodanike portaalist on saadaval 1138 teenust 336 ĂĽksuselt. Ettevõtte portaal koosneb 4019 teenusest ja 143 ĂĽksusest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH