Telekommunikatsiooniettevõtja taotles 5G oksjoni peatamist COVID-19 - Telecomunicações tõttu

Valitsus esitas 5G strateegia: soovib aasta lõpuks kahte 5G linna. Ăśks sees – telekommunikatsioon

Portugali kolm suurimat telekommunikatsioonioperaatorit Meo, NOS ja Vodafone avaldasid valitsusele muljet. Nad tähistasid ühist seisukohta nõuda 4G väärtuse 50% -list vähendamist. Need ettevõtted on nõus 5G sageduse kasutamise eest maksma aastas maksimaalselt 48 miljonit eurot, rõhutades, et nemad saavad investeerida ainult lepingus nõutavasse infrastruktuuri ja minimaalsesse levialasse. NOS ja Vodafone ootavad ka valitsuse otsuseid ja kuulutavad välja partnerluse riigi infrastruktuuri jagamiseks. Ettevõtete vahelised partnerlussuhted vastavad ANACOMi üleskutsetele võimalike infrastruktuuri jagamise tingimuste ja operaatorite ühisinvesteeringute osas.

Iga operaator investeerib oma infrastruktuuri, mis mõnikord kattub, põhjustades raiskamist, ütles minister ja tulevase strateegia eesmärk on ärgitada operaatoreid võrke jagama. Jätkuvalt omahinnaga on esile tõstetud juba toimunud telekommunikatsioonipartnerlus, mis aitab vähendada üleminekukulusid.

Väärtuste osas väidab digitaalse ülemineku riigisekretär, et väärtust pole kvantifitseeritud. "Me ei tea summat, kuid teame eesmärki." Sagedusoksjonilt saadud tulu kasutatakse digitaalse üleminekufondi loomiseks. Samuti ei maininud ta, millised kaks linna valiti 5G vastuvõtmiseks aasta lõpuni. Küberturvalisuse seisukohast viiakse Portugali seisukoht vastavusse Euroopa Liidu suuruse ja selle tööriistakastiga, nimede nimetamata jätmine ega ka kellegi välistamine, lugege Huawei, kuid garanteerige, et nagu Euroopa Komisjoni hiljutised mitmekesistamise direktiivid, ei tee võrk sõltuvaks ainult üks tarnija "keskuses ja kogu võrgus".

Valitsuse selleteemaline töörühm kaitseb järelevalve all olevaid võimalikke riske, järgib Euroopa tasandil seatud samme, säilitab Portugalis selle põhimõtte, et tagada parimad küberturvalisuse tavad, ning võtab 20. aprillini vastavalt vastu valitsuse poolt avalikustatavad sammud. koos Brüsseliga. SAPO TEK kinnitas, et resolutsioon avaldatakse täna ajakirjas Dirio da Republica. ANACOM kuulutab järgmisel esmaspäeval välja sagedusalade 700 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2,1 GHz, 2,6 GHz, 2,6 GHz ja 3,6 GHz sageduste kasutusõiguste määramise oksjonimääruse eelnõu.

Tuleb meeles pidada, et möödunud aasta detsembris külastas USA riigisekretär Mike Pompeo Portugali, et hoiatada 5G-s asuva Hiina tehnoloogia ohu eest. Ja isegi nime mainimata jäi ridade vahele, et see oleks Huawei ja ZTE. Sel ajal garanteeris Portugali välisminister Augusto Santos Silva, et Hiina ettevõtte tehnoloogiat 5G oksjonil ei välistata, pidades meeles, et kõigis protsessides järgitakse määrusi.

Suurbritannias eiras Boris Johnsoni valitsus lõpuks ka USA taotlusi Huawei blokeerida, kirjutades alla lepingule, mis võimaldas Hiina tehnoloogial ehitada oma 5G võrk. Siiski võib see katta ainult 35% võrgu osaluse osas, mida peetakse madala riskitasemega ja eemaldatakse tundlikest südamikest. Vodafone otsustas isegi eemaldada kõik Huawei seadmed oma mobiilsidevõrgu infrastruktuurist Euroopas, öeldes, et protsessi lõpuleviimine võtab 5 aastat ja sellega seotud tasu on 200 miljonit eurot.