Valitsus investeerib kõigi õpilaste universaalsesse juurdepääsusse võrkudele ja seadmetele

Ideed puudutati ministrite nõukogu lõpus toimunud konverentsil, kus António Costa selgitas, kuidas kool kolmandal perioodil toimib, tingituna pandeemiast COVID-19, kuid mida nüüd kirjeldati intervjuus Agência Lusale.

“Peame eesmärki väga selgeks: alustame järgmisel õppeaastal, tagades kõigile põhi- ja keskhariduse õpilastele universaalse juurdepääsu võrkudele ja seadmetele,” selgitas AntĂłnio Costa. KĂĽsimusele, kas igal õpilasel oleks arvuti, jätkates JosĂ© SĂłcratese valitsuse poolt e-kooli ja e-kooli programmide raames välja töötatud programmi, paremini tuntud kui MagalhĂŁes’i programm, vastas ta, et “see on palju enamat”.

E-kooli ja e-kooli programmid pakuvad igale õpilasele sülearvuti ülesannet ning toetavad lairiba Interneti-ühendust. Kuid peaminister soovib nüüd rohkem.

“See on midagi enamat kui lihtsalt arvuti või tahvelarvuti olemasolu. See omab seda ja on taganud ligipääsu võrkudele samadel tingimustel kogu riigi territooriumil ja igas perekondlikus kontekstis, samuti sobivad pedagoogilised vahendid, et saaksite nende digitaalsete tööriistadega igas olukorras täielikult töötada “, öeldi paljundatud intervjuus. SIC NotĂ­cias.

Sel põhjusel öeldakse, et see ei ole Magalha 2 programm, vaid “olla helde Hispaania naabrite vastu, võime isegi öelda, et see on programm [Juan Sebastián] Elcano, seepärast algab teekonna lõpuleviimine.

Suur investeering järgmise õppeaasta alguses

AntĂłnio Costa tunnistab, et see on suur investeering, kuid leiab, et “see on oluline ja meede pandeemiaohu vältimiseks”. Peamiselt seetõttu, et selline olukord tähendab, et on vaja “tagada vajadus, et mis iganes tervislikust vaatepunktist järgmise õppeaasta jooksul ei juhtuks, ei tekiks häireid, kuna mĂĽndil, mida see kriis esindab, on veel ĂĽks kĂĽlg”.

Peaminister tõstis esile koolide erakordset võimet kohaneda uute olukordadega. „Tegelikult teravneb vajadus leidlikkuse järele ja kahe nädala pärast on digitaalse kirjaoskuse osas rohkem edusamme, kui mõne aasta jooksul edeneb programmeeritud tegevus. Peame selle hooga ära kasutama, et täita programmi üks suur eesmärk. Valitsus: kiirendada üleminekut digitaalsele ühiskonnale ”, kaitses ta.

2007. aastal, kui Sokratese valitsus käivitas e-escola programmi, olid esimesed arvutid suunatud kutsehariduse õppuritele ja uutele võimalustele ning seda algatust toetasid sideoperaatorid 3G-mobiilsidevõrgu litsentsis sätestatud eakaaslaste piires. Õpilased maksavad sülearvutile juurdepääsu eest maksimaalselt 150 eurot, sõltuvalt pere sissetulekurühmast, ja saavad 5-eurose allahindluse lairiba kuutasudelt, kuid seadme tegelik turukulu on umbes 700 eurot.

2008. aastal laiendati programmi aastatele 11 ja 12 ning seejärel järk-järgult muudele haridustasemetele. Samal aastal kuulutati välja esimese kooliastme õpilastele mõeldud e-kooli programm, mille arvutid on Portugalis välja töötanud JP Sá Couto, Magalhães, mida eksporditakse hiljem mitmesse riiki.

Sel ajal oli eesmärk jagada 500 000 sülearvutit esimese klassi õpilastele, kellel oli juurdepääs seadmetele ilma kulutusteta, kui nad kuulusid perekonda esimese koolitoetuse tasemel, kusjuures teise taseme õpilased maksid ainult kakskümmend eurot ja ülejäänud 50 eurot. .

Ebavõrdsus, mis ei tohiks takistada kõigi juurdepääsu haridusele

Koolid on uurinud õpilaste ressursse, eri rühmade vahel on erinevad strateegiad, kuid paljudel juhtudel läbivad nad klassijuhatajate poolt koos õpilastega läbi viidud küsitlusi. Ja on teatatud nõrkadest külgedest, eriti seetõttu, et enamikul juhtudel on kodus ainult üks arvuti, mida peab jagama kogu pere, sealhulgas vanemad tööl ja erinevad haridustasemed.

Seda asĂĽmmeetriat tunnistab ka AntĂłnio Costa. „Ebavõrdsus on palju pĂĽsivam, kui sageli arvatakse, ja kui neid lahjendatakse samas klassiruumis, rõhutatakse neid, kui kumbki oma koju läheb. Kas ebapiisava sideinfrastruktuuri või seadmete puudumise tõttu, erineva eluaseme või isegi erinevate perekondade jaoks on need ebavõrdsused ĂĽha enam nähtavad “, ĂĽtles ta.

See on üks põhjus, miks valitsus on valinud ka televisiooni, kaabeltelevisiooni, satelliidi ja DTT kaudu toimuvad tunnid, mis on universaalsem viis õpilastele sisu edastamiseks, kuid vähem interaktiivne. Sel põhjusel kaitses António Costa ministrite nõukogu pressikonverentsil ka seda, et need kaks meetodit täiendasid teineteist.

Isegi koolides, kus seadmete tugevdamine toimus hariduse tehnoloogiakava kaudu, oli arvuteid kasutavate õpilaste arv viimastel aastatel kõige suurem.

tek magalhĂŁes “data-title =” tek magalhĂŁes – Valitsus investeerib kõigi õpilaste universaalsesse juurdepääsusse võrkudele ja seadmetele – SAPO Tek “> tek magalhĂŁes