Valitsus investeeris digikoolidesse 400 miljonit eurot. Direktor kahtleb parandamises

Pärast ministrite nõukogu 5. juunil teatas peaminister António Costa, et kiidetakse heaks rahvamajanduse situatsiooniplaan. Siia kuulub 400 miljoni euro suurune investeering, et võidelda ebavõrdsusega õpilaste ja õpetajate juurdepääsu osas kaugõppele.

Kooskõlas märtsi alguses kinnitatud digitaalse ülemineku tegevuskavaga ja aprilli keskpaigaks António Costa poolt tagatud eesmärkidega on valitsus pühendunud digikoolide tugevdamisele ja universaalsuse tagamisele.

Seda investeeringut kasutatakse arvutilitsentside, seadmete ja tarkvara ostmiseks riigikoolidele, esmatähtsaks peetakse kooli sotsiaalsete meetmete raames toetusega hõlmatud õpilasi ja tagatakse haridusettevõtete võrgustiku ulatus.

Majandus- ja sotsiaalstabiilsusprogrammi (PEES) ametlikul lehel seisab, et kava esimene etapp hõlmab ka õpetajatele mõeldud digitaalse koolitusprogrammi väljatöötamist ning sisu dematerialiseerimist ja uute digitaalsete ressursside tootmist.

Ehkki valitsus on teleskoobi mudeli abil televisiooni kaudu põhikursusi tugevdanud ja rakendanud meetmeid, et hoida õpilasi koolide kaudu isoleerituna veebi kaudu ühenduses, püsib ebavõrdsus ja grupijuhtidel on reservatsioone digitaalse kooli programmidesse investeerimise suhtes.

Intervjuus PĂşblicole ĂĽtles riikliku koolidirektorite liidu president Manuel Pereira, vastuseks AntĂłnio Costa teadaandele, et “ma maksan näha”, rõhutades, et valitsus peaks harjutama “vähem tahet ja rohkem tegutsemist”.

Vastavalt vastutavale isikule teatas avalike koolide ja rĂĽhmituste direktorite liidu president Filinto Lima, et loodab, et järgmisel õppeaastal saab programm “toimida siis, kui õpilased kooli saabuvad”.

ReĹľissööridele meenus, et nad olid hoiatanud tehnoloogiaparkidesse investeerimise vajaduse eest. Manuel Pereira sõnul on enamikul koolidel “pärast seda, kui JosĂ© SĂłcratese administratsioonis käivitatud tehnikakava” ei pakkunud uusi arvuteid, “pakuti” vähem korras seadmeid “, kui mõned kodus olevad õpilased said kasutada.