Valitsus langetas eramärgiseaduse kehtestatud määrasid

Valitsus langetas eramärgiseaduse kehtestatud määrasid

Kavandatud õigusaktides sisalduvad lõplikud ja ametlikud palgaastmed on teadaolevalt isikliku kopeerimise eeskirjade ajakohastamiseks. Need väärtused ilmnevad kultuuri ja sekretäri riigisekretäri avalduses, mis võtab kokku võimalikud arvud järgmises infograafikus:

Ülaltoodud arvud osutuvad TeK-le jagatud teabe põhjal veidi teistsuguseks kui need, mis on edasi arenenud.

Lõppkokkuvõttes on peamine erinevus Blu-Ray salvestajate ja Blu-Ray plaatide lisamine maksustatavatesse seadmetesse ning väiksema väärtusega muudatused kõigi Infographic-seadmete kategooria seadmete vahel. Peale madalama gigabaidihinna vähendatakse ka maksimaalset määra vastavalt TeK-le algselt avaldatud väärtusele.

Kultuuriministeeriumi riigisekretariaat selgitas ka, et seadmetel “on mingisugune mälu”, nähes ainult rakendatud “õiglase hĂĽvitise kategooriaid”. Lisaks selgitatakse, et “mitte mingil juhul ei tohi seadmetele või toele kohaldada õiglast hĂĽvitist, mis ĂĽletab loendis määratletud piire”.

Erakoopiate tegemise eeskirjade ajakohastamise kavandatava seaduse ĂĽheks olulisemaks tunnuseks osutus mõnele kutsesektorile kehtivate tasudega seotud erandite pikendamine. Uutest lõivudest on vabastatud seadmed, mida kasutatakse “iga autori kutsetegevuses, kunstniku erialal, kliinilistel eesmärkidel, teadusuuringuteks ja avalikuks kaitseks, õiguseks ja sisejulgeolekuks mõeldud seadmetes”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi