RAÄŚUNALNIK

Valitsus liigub edasi Portugali uue innovatsioonistrateegia väljatöötamisel

Valitsus koostab järgmisel neljapäeval ministrite nõukogu koosolekul heakskiitmiseks mitu ettepanekut, mille eesmärk on tõhustada riigi innovatsioonistrateegiat.

Selle strateegia üks valitsuse eesmärke, mille António Costa teatas sel kolmapäeval, kahenädalase Vabariikliku Assamblee arutelu käigus, mille Lusa mainis, on demokratiseerida juurdepääs kõrgharidusele.

Samuti oodatakse heakskiitu programmilepingutele, mis hõlmavad toetust uuele koostöölepingule Portugali ja Austini osariigis Texase Ülikooli Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) ja Fraunhoferi Seltsi vahel.

Teine punkt on teadusseaduse heakskiitmine “teadusuuringutele ja tehnoloogiaarendusele pĂĽhendunud asutuste õiguskorra ajakohastamiseks” ning “teaduslike ja kvaliteetsete töötingimuste tugevdamiseks”.

Teiseks prioriteediks, mille peaminister neljapäeval ministrite nõukogule välja kuulutas, on “parandada ettevõtete teadmiste edastamise ja omaksvõtmise raamistikku”, panustades ka majanduse rahvusvahelistumisele.

António Costa sõnul on valitsusel jätkusuutliku majanduskasvu kava, mis kohtub Euroopaga aastani 2030, võttes endale kolm prioriteeti, alustades teadus- ja arendustegevuse võimekuse tugevdamisest, investeeringutest äriinnovatsiooni ja inimressursside kvalifikatsiooni tagamisest.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH