Valitsus propageerib 5G tariifide alandamist ja võrguturvet - telekommunikatsioon

Valitsus propageerib 5G tariifide alandamist ja võrguturvet – telekommunikatsioon

Iga operaator investeerib oma infrastruktuuri, mis mõnikord kattub, põhjustades raiskamist, ütles minister ja tulevase strateegia eesmärk on ärgitada operaatoreid võrke jagama. Jätkuvalt omahinnaga on esile tõstetud juba toimunud telekommunikatsioonipartnerlus, mis aitab vähendada üleminekukulusid.

Väärtuste osas väidab digitaalse ülemineku riigisekretär, et väärtust pole kvantifitseeritud. "Me ei tea summat, kuid teame eesmärki." Sagedusoksjonilt saadud tulu kasutatakse digitaalse üleminekufondi loomiseks. Samuti ei maininud ta, millised kaks linna valiti 5G vastuvõtmiseks aasta lõpuni. Küberturvalisuse seisukohast viiakse Portugali seisukoht vastavusse Euroopa Liidu suuruse ja selle tööriistakastiga, nimede nimetamata jätmine ega ka kellegi välistamine, lugege Huawei, kuid garanteerige, et nagu Euroopa Komisjoni hiljutised mitmekesistamise direktiivid, ei tee võrk sõltuvaks ainult üks tarnija "keskuses ja kogu võrgus".

Valitsuse selleteemaline töörühm kaitseb järelevalve all olevaid võimalikke riske, järgib Euroopa tasandil seatud samme, säilitab Portugalis selle põhimõtte, et tagada parimad küberturvalisuse tavad, ning võtab 20. aprillini vastavalt vastu valitsuse poolt avalikustatavad sammud. koos Brüsseliga.

ANACOM kuulutab täna välja sagedusalade 700 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 2,1 GHz, 2,6 GHz ja 3,6 GHz sageduste kasutusõiguse määramise enampakkumismääruse eelnõu, millega valitsus soovib tagada 80–100 kasutamise. MHz selles viimases sagedusalas.

5G turbeprobleem on USA surve

Eelmise aasta detsembris külastas USA riigisekretär Mike Pompeo Portugali, et hoiatada Hiina tehnoloogia ohu eest 5G-l. Ja isegi nime mainimata jäi ridade vahele, et see oleks Huawei ja ZTE. Sel ajal garanteeris Portugali välisminister Augusto Santos Silva, et Hiina ettevõtte tehnoloogiat 5G oksjonil ei välistata, arvestades ka seda, et kõigis protsessides järgitakse määrusi.

Suurbritannias eiras Boris Johnsoni valitsus lõpuks ka USA taotlusi Huawei blokeerida, kirjutades alla lepingule, mis võimaldas Hiina tehnoloogial ehitada oma 5G võrk. Siiski võib see katta ainult 35% võrgu osaluse osas, mida peetakse madala riskitasemega ja eemaldatakse tundlikest südamikest. Vodafone otsustas isegi eemaldada kõik Huawei seadmed oma mobiilsidevõrgu infrastruktuurist Euroopas, öeldes, et protsessi lõpuleviimine võtab 5 aastat ja sellega seotud tasu on 200 miljonit eurot.

Ministrite nõukogu resolutsioonis määratleti 5G turvalisuse töörühm, mis alustas tööd eelmisel aastal, kuid on nüüd ametlikult moodustatud ja töötab Küberruumi kõrge julgeolekunõukogu raames, riikliku küberturbekeskuse esindajate koordineerimisel.