Valitsus soovib ĂĽhe aasta jooksul koolitada 3000 inimest IKT valdkonnas. Ja lubab palka “ĂĽle turu keskmise”

Ministrite nõukogu kinnitab sel nädalal digitaalse ülemineku tegevusprogrammi, millel on mitu selget eesmärki. Skills Up on üks selles valdkonnas tuntud ja välja töötatud projekte ning soovib ühe aasta jooksul koolitada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonnas 3000 inimest.

Sel neljapäeval ametlikul lehel kättesaadavaks tegemiseks on Portugal Digital tegevuskava, mis on kavandatud muutuma „riigi ümberkujundamise mootoriks“, keskendudes kolmele põhisambale: inimeste digitaalne võimestamine, ettevõtete digitaalne ümberkujundamine ja riikide digitaliseerimine.

Projekti eesmärk on “reageerida ĂĽhele suurimale väljakutsele, mis Portugali ĂĽhiskonnal digitaalsel ĂĽleminekul ees seisab: kvalifitseeritud spetsialistide puudus selles sektoris”. Selgituseks on digitaalsete ĂĽleminekute eest vastutav riigisekretär AndrĂ© ArazĂŁo Azevedo valitsuse YouTube’i kanalil avaldatud videos, mis tagab 1200 palka, mis on “ĂĽle turu keskmise”.

Kooskõlas programmiga ja uue Startup Portugal rajatise avamisel tutvustas valitsus sel esmaspäeval E-residentsuse, uue Startup Hubi, Balcão do Empreendori ja programmi CO3SO Digital + samme. Uuenduste hulgas oli e-residentsuse programm, mis kujunes uue virtuaalse kodakondsuse kontseptsioonina, mis põhineb dematerialiseeritud avalikel teenustel, mis on nüüd välismaalastele kättesaadavad. Samuti teatati, et peagi on kõik valitsuse veebisaidid inglise keeles kättesaadavad, et hõlbustada teabe hankimist välisriikide kodanike, st ettevõtjate või investorite poolt.

2024. aasta eesmärgina kavatseb kava investeerida ka põhi- ja keskkoolide digitaliseerimisse, maapiirkondade väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete digitaalsesse koolitusse ning miljoni täiskasvanu digitaalsesse kaasamisse.

See panus tuleb pärast seda, kui Digital Transitioni portfell ühines majandusministeeriumiga 2019. aastal. Majanduspiirkond nimetati ümber majanduse ja digitaalse ülemineku ministeeriumiks ning vastutab alates 2018. aastast majandusministri asetäitja ametisse asunud Pedro Siza Vieira eest.