Valve loobus pärast tohutut kriitikalaine tasulistest modifikatsioonidest

Ettevõtted võivad olla suured ja ambitsioonikate plaanidega, kuid kui ootused ei ühti tarbijate soovidega, moodustatakse käsi. Nii juhtus Valve ja selle kavatsusega müüa mängude modifikatsioone, kuid Internet võitis.

Kümnete tuhandete Interneti-kasutajate ja mängijate surve viis Steami omanud ettevõtte praeguseks loobuma nn müümise ideest mod.

Valve on otsustanud alustuseks lubada modifikatsioonide mĂĽĂĽmist The Elders Scroll V: Skyrimile, kuid see võis olla halb otsus, nagu ettevõtte juht tunnistas: „Skyrim ei pruugi olla parim koht alustamiseks. Me arvame, et see läks meile sihtmärgist väga halvasti maksma, “kirjutas Alden Kroll väljaandes.

Ettevõte on selgitanud, et kõik, kes ostavad mod saavad raha tagasi.

Kuid Valve kavatsus modifikatsioone turustada ei pruugi olla täiesti segane. „Meie põhieesmärk on võimaldada modifikaatoritel soovi korral täiskohaga töötada ja julgustada programmeerijaid pakkuma oma kogukondadele paremat tuge. […] Usume, et siinkandis on kasulikke funktsioone, ”ütles Valve juht.

Initsiatiivi tagasivõtmist nõudvas avalikus petitsioonis liitus dokumendiga üle 133 000 inimese.

Probleemiks on asjaolu, et enamik modifikatsioone on tasuta, seega ei võta mängijate kogukond selle turu monetiseerimist hästi vastu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi