Valve peab anticheat-ettevõttega läbirääkimisi ja võib avada Linuxi mängude jaoks rohkem uksi

Ăśks asi, mis takistab teatud “massilist” migratsiooni Linuxi, on mängukĂĽsimus. Muuhulgas populaarsed mängud nagu Fortnite, PUGB, Raibow Six ei tööta endiselt petuvastaste programmide, näiteks EAC (Easy Anti Cheat) ja BattlEye tõttu.

Teema „Mängud + Linux” on alati tekitanud lõputut arutelu, kuid pärast PROVE projekti esilekerkimist Valve poolt, kus see avas võimaluse mängida ainult Windowsi jaoks välja töötatud mänge Linuxis, näiteks mõnda mängu nagu OverWatch (elame Twitchis). ), League of Legends (LOL), World of Warcraf (WoW), Warframe, The Witcher 3, GTA V, Sekiro: Shadows Die Twice ja palju muud.

See oli võimalik ainult tänu DXVK, Wine’i, CodeWeaveri, Vulkani (Khronose) ja Valve tĂĽĂĽpidele, kes nägid oma suures raamatukogus (umbes 30 tuhat nimetust) uusi tehnoloogilisi võimalusi mängimiseks.

Vaatamata kõigile nendele jõupingutustele tuleb siiski lahendada mõned asjad, näiteks nende võrgumängud ja petuvastased tegevused.

Populaarseimates võrgumängudes kasutatakse petuvastaseid EAC-sid (Easy Anti Cheat) ja BattlEye, mis keelavad mõned muukeelsed mängud, näiteks eelmainitud Fortnite, PUGB, Raibow Six (R6), mis petmise vahendina “näevad” veinis / Protonis. . Nii palju, et DXVK, Protoni jms alguses mõned mängud isegi töötasid, kuid pärast mõningaid värskendusi on need endiselt blokeeritud.

Kuid see võib muutuda ..

Aasta alguses, täpsemalt veebruaris, proovisid GaminOnLinuxi töötajad kontakteeruda EAC töötajatega võimaliku partnerluse osas Valvega, et tuua SteamPlay-sse antikehi. Nende vastus ei õnnestunud, nagu näete nende artiklist, kuid Redditi kasutajad esitasid väga sarnaseid küsimusi ja said järgmised vastused:

“Hindame teie kontakti! Mis puutub Easy Anti-Cheat’i, siis see toetab juba kohalikke Linuxi mänge, kahjuks ei ĂĽhildu see veel Steam Play’ga. Praegu töötame Valve’iga, et tuua tuge ka Steam Play’le. Kuid praegu ei saa me lubada väljaandmise kuupäeva. Vabandame selle ebamugavuse pärast. Olenemata probleemist, loodan, et teil on tore päev! “

Ainuüksi see oleks tõeliselt hea uudis, arvestades, et üks turul enim kasutatavaid petuvastaseid tooteid on juba liikumas SteamPlay / Wine / Protoniga ühilduvuse poole.

Seda tĂĽĂĽpi “kinnitus” on endiselt olemas, kui keset poleemikat selle ĂĽle, kas EAC lõpetab Linuxi töö või mitte, palusid Twitteri kasutajad Epic Games’i kontot, kuna Wine’ile pole EAC-ĂĽhilduvust. Nii et vaata, EAC konto ise (mille ostis Epic Games) vastab.

“WINE / EAC ĂĽhilduvus on praegu beetaversioonis, kus on palju mänge, mille hindamist aitame, kuid kõigi jaoks piisavalt stabiilse taseme saavutamiseks on vaja oluliselt rohkem tööd teha.”

Nii et võite loota, et varsti töötavad sellised mängud nagu Fortnite Linuxis näiteks Wine’i kaudu.

Uudiseid edastas ka teine ​​anti-beat sĂĽsteemiga tegelev ettevõte BattlEye. GamingOnLinuxi inimesed said uuesti kontakti BattlEye’iga, kĂĽsides, kas neil on endiselt positsiooni toetada ainult ehtsaid Linuxi mänge. Ja kõigi ĂĽllatuseks muutsid nad oma “mõtlemist” ja vastus GamingOnLinuxile oli järgmine:

“Me ei toeta praegu Wine’i ametlikult, kuid teeme koostööd Valvega, et lisada Steami tugi Protonile (SteamPlay).”

Kui see tõesti juhtuks, näeksime pingviinipoolel uusi aegu. Kuna praegune mäng ja see on “palavikuline”, võib see töötada Linuxis ja meelitada platvormile rohkem kasutajaid ning seega suurendada selle olulisust ettevõtte jaoks.

See artikkel ei lõpe siin, jätkake ideede vahetamist meie foorumis.

Ma ootan sind järgmine kord, kallista.


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.