Valve teatas uutest Linuxi toega VR-prillidest

Mängud on hakanud sisenema virtuaalse reaalsuse lainele. Igaüks, kes on videoid näinud või kellel on olnud võimalus mõnda neist seadmetest testida, teab, millal mängukogemust nende kaudu eristatakse.

Valve, kui suur Linuxi mängude toetaja, käivitas platvormi SteamVR, mis ühildub Penguini süsteemiga.

Aeg-ajalt korraldab Valve Seattle’is “Steam Dev Days”, mis on suurte tehnoloogiaettevõtete jaoks ĂĽks levinumaid ĂĽritusi, et avalikkusele uut näidata. Valve puhul on see põhimõtteliselt sĂĽndmus neile, kes arendavad mänge, ja (kes teab) Linuxil on praegu palju ruumi.

Steam Machinesiga, mis on Valve konsool, kus töötab SteamOS (Linux), loodi Valve ja HTC partnerluse kaudu ehitatud virtuaalse reaalsuse prillidega SteamVR mitmed virtuaalse reaalsuse demonstratsioonid.

SteamVR demo

Kummaline ja oluline fakt on see, et demonstratsioon on optimeeritud Vulkani API graafika ja mitte OpenGL-i kasutamiseks, mida praegu kasutavad enamus Linuxis töötavaid mänge, mis võib omamoodi näidata tarkvara küpsemist, isegi kui see on uutes tehnoloogiates nagu VR.

Valve kommenteeris, et mängude tulevik kuulub nende arvates tõesti VR-i, nii et nad üritavad oma platvormi selle jaoks ühilduvaks muuta.

Mul on kodus “aurumootor”; noh, tegelikult on see lihtsalt SteamOS-iga arvuti (see on Steam Machine, eks?) ja SteamOS on endiselt beetaversioonis ega saa tänapäeval tavaliselt väga suuri värskendusi.

See näitab, et meil on veel pikk tee minna, enne kui on olemas lõpptoode, mille mĂĽĂĽmiseks turunduskampaaniad tõesti teha saavad, praegu saab mõnda toodet osta lisaks Brasiiliale, näiteks Steam Controllerit, mõnda Steam Engine’i mudelit ja Steam Linki, lisaks SteamOS saab tasuta alla laadida – meil on siin õpetus, mis õpetab seda arvutisse installima – kuid need on selgelt suunatud meiesugustele fännidele, kes soovivad seda toodet enne lõpptulemust testida.

Veel üks samm Linuxi jaoks mängumaailmas. ?

Järgmine!