Varsti on WhatsAppi kaudu võimalik raha üle kanda

Rahaülekande funktsioon sõnumside rakenduses pole tegelikult uus. Näiteks Ameerika Ühendriikides on Facebook Messengeril juba raha jagamise funktsioon ja iMessage, mis integreeritakse iOS 11-sse Apple Payga, pakub sama funktsionaalsust. Hea uudis on see, et brasiillased, kes kasutavad enamasti WhatsAppi igapäevaselt, saavad seda tööriista varsti proovida.

Nagu te juba teate, nõuab raha edastamine sõnumsiderakenduste kaudu palju muudatusi messengeri struktuuris, mis peaks tagama turvalise ja hästi integreeritud panganduskeskkonna. Kasutajal peab olema rakendusega seotud konto, olgu selleks arvelduskonto või virtuaalne rahakott, ju peab ju raha kuhugi minema.

Nendel tingimustel pakub Banco do Brasil WhatsAppis funktsiooni, mis on suunatud peamiselt grupile inimestele, kes kavatsevad kontot jagada. Nime „Maksa või võta“ juurde pääsemiseks on ressursile juurdepääs pangarakenduse avaekraanilt ja see loob QR-koodi kliendi andmetega. See kood sisaldab kasutaja pangaandmeid, kasutaja poolt kättesaamiseks või maksmiseks määratud kuupäeva ja protseduuride arvu.

Teine kasutaja, see tähendab isik, kes sai selle QR-koodi WhatsAppi kaudu, näeb kõiki saadetud andmeid, takistades seeläbi vale teabe vahetamist, näiteks CPF, kliendi täisnimi, agentuuri number ja konto. Nüüd peate kindlasti selles protsessis oma privaatsuse üle mõtlema, eks?

Pange tähele, et pärast koodi saamist saab inimene makset või rahaülekannet lubada ainult maksja loal. Seega, kui palun Camila Rinaldilt raha, peab ta avama pangarakenduse ja kinnitama makse parooli sisestades või sõrmejäljega. See välistab mõned probleemid tehingu autentimisel või kinnitamisel.

Muidugi tuleb pettustega olla ettevaatlik, sest alati on turvalisem kanda raha kontaktidele, kellega WhatsAppis sageli räägite. #ficadica

Mida arvate sellest WhatsAppi uudisest?