Varundamine: saate teada, kuidas oma faile kaitsta

Uurige, kuidas oma faile säilitada ja vältida nende kaotamist, tehes peamise varuvormi.

Sa teed reserv oma arvutifaile regulaarselt? Muidugi vastab enamik inimesi “mitte“Selle kĂĽsimuse jaoks. Sageli on see tingitud teadmatusest oma dokumentide olulisusest või kahtlustest, kuidas oma dokumentidest turvalist varukoopiat luua.

Viimastel aastatel on täiustuste tõttu suurenenud kõige selle arv ja maht, mida me oma seadmetesse salvestame kvaliteeti failid: kõrglahutusega fotod, HD-videod, 4K, raskem tarkvara. Teiselt poolt tehnoloogia hõlbustatud palju teostusi varukoopia mitmeti. Välistele kõvaketastele ja mälupulkadele on samuti lihtsam juurde pääseda.

Sel ajal saab teha varukoopia automaatselt ja paljundage sageli reaalajas üksusi. Nende näpunäidete abil saate teada, kuidas tagada oma digitaalsete kaupade ohutus.

varukoopia Kuidas on kõige parem varundada?

Kohalik varundamine välise kõvakettaga

See on väga turvaline viis dokumentide salvestamiseks. SEE Väline HD see on väga vastupidav seade ja saate selle hoidmiseks üles seada turvalise koha.

Kui teil pole üht neist, peate selle pakkuma, mis on väga soovitatav. Välise kõvaketta valimiseks leidke oma arvuti salvestusruum. Otsige sellist, millel oleks vähemalt sama ruum, ideaalis oleks nende vahel poolteist korda Seda kaks korda suurem, on vastavalt vajadusele võimalik failist salvestada rohkem kui ühte versiooni.

Seagate ja Läänes on juhtiv ja usaldusväärseim kaubamärk. Pöörduge oma müüja poole, kuna nende ettevõtete poolt on üha rohkem populaarseid kaubamärke, mis arendavad oma väliseid kõvakettaid.

Vältige tooteid, mille hind on keskmisest palju madalam, lõppude lõpuks on see teie fail riskjuhul, kui HD-ga on probleeme.

Mac ja ajamasin

Kasutajatele Mac opsĂĽsteemis on väga kasulikud funktsioonid. SEE Ajamasin tee a reserv automaatselt reaalajas. Kui värskendate oma faile, kopeeritakse need erinevates versioonides ja võivad isegi olla taastuma eelmised versioonid. Nagu nimigi ĂĽtleb, on see peaaegu “ajamasin

Varundamine: saate teada, kuidas oma faile kaitsta

Põhimõtteliselt see selleks ĂĽhendada arvuti kõvaketas, eelistatavalt uus või ilma failideta, ja oodake ekraanil kuvatavaid juhiseid. Kui see ei ilmu automaatselt, avage see Tipphetked, otsige “Time Machine” ja pöörduge vastava rakenduse poole.

Süsteem hoolitseb kõigi vajalike kopeerimise ja koopiate tegemise eest reaalajas. Kui peate Maci välja vahetama, palub arvuti teil käivitada reserv kindral, kes saab taastuma uuel masinal, sarnaselt nutitelefoniga juhtunule.

Seal on väline kõvaketas traadita mida saab kogu aeg WiFi-ga ühendada, kuid nõuab suuremat investeeringut. Kui see pole teie juhtum, pidage meeles, et saate seadme ühendamiseks sageli arvuti USB-ga ühendada värskendus koopia.

Windows: ajalugu, varundamine ja taastamine

Alates Windows 10, A Microsoft sisaldab Apple’i Time Machine’iga väga sarnaseid funktsioone. Ăśhendage lihtsalt oma väline kõvaketas ja valige suvand “Faili ajaluguEkraanil. Kui seda suvandit ei kuvata, minge jaotisse „Otsing”, tippige „Failiajaloo seaded” ja valige ĂĽksus, milles soovite toimida reserv.

Varundamine: saate teada, kuidas oma faile kaitsta

See funktsioon reserv ainult dokumendid, muusika, pildid, videod ja töölauakaustad ning OneDrive-failid, mis on teie arvutis võrguühenduseta saadaval. Lisakaustu saate valida ka käsitsi.

Samuti on vaja ühendada HD regulaarselt andmete värskendamiseks või wifi mudeli kasutamiseks.

Pilvedes

Alati on hea sinu eest hoolitseda reserv uuendatud asukoht. Kuid miski pole endine praktilisus salvestusteenus sisse lülitatud pilv. Praegu saadaval olevate erinevate valikute abil pääsete juurde põhidokumentidele, fotodele ja muudele failidele. kõikjal. Pealegi, kuna nad pole füüsilised, ei riski neid kahjustada.

Väikeste failide jaoks, millele peate juurde pääsema mitmest seadmest, kasutage tasuta teenust aadressil google Drive, Dropbox, OneDrive ja Kast. Kui failid ületavad talletusmahu, on tasulised plaanid.

Et oleks ruumi lõpmatu kõike pilves hoidmiseks on suurepärane võimalus BackBlaze. Per 50 dollarit aastas või 5 dollarit igal kuul pakub veebisait seda teenust. See on vähem intuitiivne ja lihtsam kasutada kui Dropbox, kus saate faile lohistada, kuid see pakub head tasuvus.

varunduspilv

Kui teie suurim mure on fotod ja videod, pole midagi paremat kui tõhusa ja täieliku kasutamine Google Photos. Seda saab kasutada nutitelefonides, tahvelarvutites ja arvutites reserv Kõik teie fotod ja videod on kõrge eraldusvõimega ja hõlbustavad otsimiseks pisipilte. Sait ikka korraldama oma fotod kuupäeva, asukoha ja isegi kuvatavate inimeste nägude järgi. Samuti on teile tööriistade järgi tehtud albumeid, animatsioone ja montaaže, mida saate nautida Naudi hetke salvestatud mitmel viisil.

Ă„rge unustage ka aktiveerida reserv nutitelefonist, olgu see siis iCloudi või Androidi varundusseadetega iPhone. Tegema liituma teie Google’i kontoga rakendustes, nagu jaotises kontaktid ja kalender, aitab teil oma andmeid kaitsta ka seadmete vahetamisel.

Nii paljude valikute abil saate faile ja dokumente hõlpsasti salvestada, fotosid ja videoid salvestada ning eemalda veel üks päev tähelepanu. ?

Allalaadimiseks kasutage allolevat linki:

google Drive Laadi alla Macile / Windowsile Laadige alla iOS-i rakendus Laadige alla Androidi rakendus

DropboxLaadi alla Macile / Windowsile Laadige alla iOS-i rakendus Laadige alla Androidi rakendus

OneDriveLaadige alla Macile / Windowsile / iOSile / Androidile

KastLaadige alla Macile Laadige alla Windows Laadige alla iOS-i rakendus Laadige alla Android-rakendus

BackBlazeLaadige alla Macile Laadige alla Windows Laadige alla iOS-i rakendus Laadige alla Android-rakendus

Google PhotosLaadige veebist alla Laadige alla iOS-i rakendus Laadige alla Android-rakendus

Loe ka

Ă•petus: kuidas WhatsAppi varundust Google Drive’is aktiveerida ja leida

Kas teil on muid küsimusi või näpunäiteid reserv, kirjuta siia kommentaaridesse!