Veebihasartmängude regulatsioon edeneb isegi järgmisel aastal

Eile valitsuse esitatud 2014. aasta riigieelarve aitas Portugalis võrguhasartmängude reguleerimiseks kavandatud konkreetsetel viisidel vähe kaasa. See dokument annab ainult juht Pedro Passos Coelholt volituse kehtestada õigusaktid võrguhasartmängude ja kihlvedude segmendi kohta.

See tähendab, et valitsus saab selle seadusega töötada juba 2014. aastal ning määrata kindlaks kontsessioonide ja toimingute vorm Portugalis. Riigieelarves on vähe öeldud seaduslikust raamistikust, sealhulgas veebimängude pakkumise eest vastutava üksuse teenitud tulu protsendist.

„Veebihasartmängude ja kihlvedude ebaseaduslikku ärakasutamist”, kolmandate isikute „võrguhasartmängude ja kihlvedude tavade kehtestamist” ja kõiki „petturlikke võrguhasartmänge ja kihlvedusid” peetakse võrguhasartmängude ja kihlveotegevuse kriminaalseks tavaks.

Seadusandlikus ettepanekus sätestatakse ka nõuded alaealiste ja puuetega inimeste juurdepääsu takistamiseks Interneti-õnne- ja õnnemängudele.

2014. aasta riigieelarve artiklis 230 avaldatakse ka, et Portugalis võrguhasartmänge korraldavate üksuste haldajad vastutavad rikkumise korral trahvide maksmise eest.

Veebihasartmängude seadusandlike ettepanekute edenedes vaatab valitsus läbi ka seadused, mis reguleerivad üksusi, kes praegu vastutavad „koefitsientide ja kihlvedude mängimise tava“ eest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi