Veebimakse lahendused aitavad kaasa VKEde kasvule

PayPal avaldab uue valge raamatu tulemused, jõudes järeldusele, et digitaalne kaubandus on väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele väga kasulik ressurss. Andmeanalüüs keskendus 157 636 väikeettevõtte valimile Euroopa Liidus, kes aktsepteerisid PayPali digitaalsete maksete jaoks aastatel 2015–2017.

Dokumendi tulemuste põhjal on veebimakseettevõtted jõudnud järeldusele, et edu saavutamiseks ei pea väikeettevõtted asuma linnas. PayPal usub, et ettevõte kasvab samas tempos, olenemata sellest, kas see asub pealinnas või väikelinnas, põhjustel, mis on seotud digitaalmajanduse, ekspordivõimaluste ja veebipõhiste makselahendustega.

Analüüsist selgub ka, et Portugal näitas märkimisväärset müügitulu kasvu nii suurtes linnades (21,8%) kui ka väikelinnades (6,4%), järgides Euroopa suundumusi. PayPali jaoks võimaldavad protsessi hõlbustavad e-kaubandus ja digitaalsed agentuurid väikeettevõtetel kasvada rohkem kui kunagi varem.

Valge raamatu tulemused näitavad lisaks, et VKEd esindavad 99% ärisektorist ja annavad tööd kahele kolmandikule töölisklassist, olles viimase viie aasta jooksul loonud umbes 85% uutest töökohtadest.

Portugali ja Hispaania Paypali peadirektori Raimundo Sala jaoks on “VKEd olnud alati Euroopa majanduse sĂĽda ja mootor”, lisades, et tema ettevõte “on neid tänu uute tööriistade ja ressursside kasutuselevõtmisele Portugalis algusest peale toetanud”.

Valge raamatu kohaselt võimaldab Internet VKEdel pääseda ligi üle 4,1 miljardi kliendi kogu maailmas, rahvusvaheliselt tegutsevad ettevõtted kasvavad kaks korda kiiremini kui müüvad ainult siseturule. .

Aruandest selgus ka, et PayPali kasutavad ettevõtted on rahvusvaheliselt aktiivsemad kui traditsioonilised ettevõtted, mis jäävad võrguühenduseta. PayPali kaudu eksportivad kaupmehed saatsid 41,4% oma müügist väljaspool ELi asuvate riikide hulka, traditsiooniliste ettevõtete puhul aga vaid 28%.