Veebipiraatlus aitab Troonide mängul oma publikut kahekordistada

Põhja-Ameerika sari Troonide mäng võitis 2013. aasta kõige piraatlisemate episoodidega sarja tiitli. Programmi viimase ülekande laadis alla 5,9 miljonit inimest, arv jõudis 5,5 miljonini, kes vaatasid seda osa televisiooni otseülekandes. See tähendab, et piraatlus aitas HBO-sarjal kaks korda rohkem vaatajaid.

Ehkki nad pole TorrentFreaki avaldatud viimaseid andmeid kommenteerinud, on eepose ja keskaegse ülevaate saate eest vastutavad isikud teistel juhtudel juhtinud tähelepanu sellele, et ebaseadusliku failijagamise probleem on sarja jaoks positiivne. Time Warneri tegevjuht Jeff Bewkes arvas isegi, et Troonide mängu kõrge piraatlus on parem kui Emmy saamine.

Time Warneri tegevjuht lisas ka, et ebaseaduslikud tegevused, näiteks kaabeltelevisioonimaksete jagamine, viivad lõpuks aja jooksul teenuste suurema leviku ja suurema sisutellimuse määrani.

2013. aasta kõige piraatlisema osa teisel kohal on Breaking Badi uusim väljaanne 4,2 miljoni allalaadimisega, kolmanda koha saab The Walking Dead koos 3,6 miljoni piraatvaatajaga. Kuid nende kahe sarja puhul oli televaatajate arv palju suurem – vastavalt 10,2 ja 16,1 miljonit -, mis lõpuks pööras rohkem tähelepanu Troonide mängu numbritele.

Allpool on tabel, kus on kõige rohkem piraatlikke episoode alles sel aastal. Need arvud on mõeldud ainult BitTorrenti kaudu tehtud allalaadimiste kohta ega sisalda ebaseaduslikke voogesitus- ja otselaadimisteenuseid.

Piraatseeria 2013

Torrent Freaki sõnul on HBO tõsise piraatluse kõrge määra selgitamiseks mitu põhjust, millest üks on asjaolu, et programm on eksklusiivne ainult ühele kanalile ja pole isegi saadaval sellistes teenustes nagu Netflix.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi