Veebipõhised autorenditeenused põhjustavad Portugalis kaebuste laine

Kokku esitati mobiilsus- ja transpordiametile (AMT) vaid 2018. aasta esimese kuue kuuga 815 kaebust ning kaebuste portaalis on registreeritud veel poolsada kaebust, kirjutas Jornal Público täna.

Paljudel juhtudel on võrguteenused lihtsalt vahendajad, töötavad mitme rendifirmaga ning nende ettevõtete kaudu autot tellides ei ole tarbijad kaitstud, kuna nende kaitsmiseks puuduvad konkreetsed seadused. Ajalehe andmetel on nad autorendiettevõtte ja veebiplatvormi vahelise tegeliku vastutuse ohvrid, mis välismaalasteks olemise korral alluvad nende riikide reguleerivatele asutustele. Seetõttu on ülehinnatud summade sissenõudmine või tõhusate nõuete esitamine muutunud väga raskeks, kui mitte võimatuks.

AMT ĂĽtles, et peamine väidetud põhjus oli seotud “ebaõiglaste sätete väidetava lisamisega, nimelt kohustuslike soovimatute teenuslepingutega (näiteks kindlustus ja rohelised tasud), kompensatsioonimaksetega andmete eest, mida kasutajad ei tunnista oma vastutusena”. Ăślaosas on endiselt kaebusi, mis on “suuremad kui lepingulised maksed ja põhjendamatu krediitkaardivõlg”, ĂĽtlesid reguleerivad asutused.

Andmete kohaselt olid kaebused ebaõiglaste tingimuste, väidetavalt ebaõigete maksete ja tagasimaksetaotluste kohta 319, peamiselt Europcar International (163), Sixt (45), Guérin (43), Centauro (39) ja Hertz (29). Ajaleht kirjutas, et Rentalcarsiga seoses kinnitas AMT kaebuse olemasolu, kuid see polnud mõõdetav. Kuid need on operaatorid, kellel on kaebuste portaalis kõige rohkem kaebusi, kokku 20 platvormi 50-st esitati sellel platvormil.

Veebipõhiste autorendi- ja teenindusplatvormide ning operaatoritega tekkivate konfliktide lahendamiseks võivad tarbijad küsitleda ametivõime, nimelt AMT-d, IMT-d (Liikuvuse ja Transpordi Instituut), Tarbijate peadirektoraati ja muid tarbijakaitseliite. tarbija. Sellisel juhul analüüsitakse lepingu täitmist, et avastada lepinguvälised ja ebaõiglased tingimused, mis mõjutavad tarbija õigusi.

Ajaleht mainis ka dekreetseadust nr. Hiljuti, 20. juunil 47/2018, millega muudeti autorendireĹľiimi ja säilitati jagamistegevuse reĹľiim, mis on määratletud kui „jagamistegevus – ärimudel, mis teeb reisijateveokid lĂĽhikese aja jooksul kasutajatele kättesaadavaks (…)“. See seadusandlik algatus “inkorporeeriti Simplex + -i, mille eesmärk on vähendada materjale, vähendada bĂĽrokraatiat ja lihtsustada juhita sõiduautode rendilepinguid, säilitades lepingute dematerialiseerimise võimaluse, mis nĂĽĂĽd väljastatakse elektroonilises vormis”, seisab avamises.