Veebipõhised mõttekaardid: vaadake parimaid saite, mida saab tasuta teha

Mõttekaardid on kasulikud andmete lihtsamaks meeldejätmiseks, probleemide mõistmiseks ja lahendamiseks või abiks mälus oleva teabe haldamisel, isiklikes, ametialastes või meelelahutustegevustes. See tehnika kasutab skeemide, õhupallide, joonte ja värvilise teksti abil ideede visuaalset korrastamist ning seda saab teha otse paberil või digitaalselt, et programmeerida mõttekäike arvuti või mobiiltelefoniga.

Mitmed saidid, mis keskenduvad mõttekaardi loomisele, aitavad teil hõlpsalt planeerida, kasutades automatiseeritud tööriistu, mis lihtsustavad ekraanil mõtete korrastamist. Järgnevas loendis on koostatud TechTudo kuue saidiga tasuta mõttekaartide loomiseks.

Looge mõttekaarte ilma arvutisse programme installimata

1/7 Loend pakub saitidele võimalusi mõttekaartide loomiseks – Foto: ZĂ­ngara Lofrano / TechTudo

Loendis on saidikaardid mõttekaartide loomiseks – Foto: ZĂ­ngara Lofrano / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. GoConqr (goconqr.com/pt-BR/mapas-mentais)

Pärast GoConqrisse sisselogimist, mida saab kiiresti teha e-posti aadressi või Google’i ja Facebooki kontoga, valige kaardistamise alustamiseks lihtsalt kasutajapaneelil valik “Mõistete kaart”. Puhas liides võimaldab teil nullist planeerida. Ideede lisamiseks puudutage lihtsalt ikooni „+” ja lohistage see kuhu iganes soovite, looge uued organiseeritud teabemullid ja järgige iga uue ikooni loomingulist voogu.

2/7 GoConqr võimaldab teil hõlpsasti luua mõttekaarte – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

GoConqr võimaldab teil hõlpsasti luua mõttekaarte – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Igat ideed saab kujutada erineva värviga, erineva fondi, suuruse ja kujuga, vastavalt selle teema olulisusele kaardil. Failide täiustamiseks on võimalik lisada ka multimeediumüksusi. Redigeerimise lõpus saab mõttekaardi alla laadida PNG-vormingus.

3/7 MindMeister loob ĂĽksikisiku või grupi mõttekaardid – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

MindMeister loob ĂĽksikisiku või grupi mõttekaardid – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

MindMeister võimaldab teil luua rohkem kui 100 töötajaga individuaalseid või grupikaarte, mis on ideaalsed kasutamiseks ettevõtetes. Loomisriista on lihtne kasutada ja sellel on mitu segmenteerimisvõimalust, värvi, signaali kuju ja isegi emotikonide järgi. Iga õhupalli saab isikupärastada individuaalselt ning saate lisada kommentaare, linke, manuseid ja genereeritavaid ülesandeid. Lõppkokkuvõttes loob veebisait automaatselt slaidiseansi, kus igal ekraanil esitatakse konkreetne idee, mis võimaldab teil seda selgitada.

MindMeisteri registreerimise saab teha e-posti aadressi või Google’i ja Facebooki kontoga. Kasutaja loodud mõttekaardid salvestatakse teenuse enda pilve ja neid saab hiljem redigeerida kõikjalt, otse brauser.

4/7 Draw.io-s loodud mõttekaardist on salvestatud Google Drive’i – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Draw.io-s loodud mõttekaardid on salvestatud Google Drive’i – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Draw.io kasutamiseks peavad kasutajad pääsema juurde veebisaidile ja ĂĽhendama tööriista pilveteenusega, näiteks Google Drive’i või One Drive’iga, nii et töö oleks turvaliselt salvestatud ja sellele pääseks juurde kõikjale. Pärast autoriseerimist on võimalik valida mitme valmis organisatsiooniskeemi mudeli ja mõttekaardi vahel. Sealt edasi saate teksti redigeerida, kustutada soovimatuid õhupalle, luua harusid ja jätta kaardi soovitud viisil.

Kui kasutaja loob ĂĽksuste vahel ĂĽhenduse, saab ta ideid vabalt kogu ekraanil liigutada – kaart kohandab automaatselt linkide nooli, mis hoiab kaarti hõlpsasti korrastatuna. Vormindusvõimaluste hulgas on erinevad värvid ja gradientid, joone- ja punktiirjoonetĂĽĂĽbid, varjud ja tĂĽpograafilised fondid.

5/7 Coggle loob lihtsad mõttekaardid – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Coggle loob lihtsa mõttekaardi – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Coggle on lihtsama paigutusega ja harusid, alustades põhiideest, saab skeemi korrastatuks muuta erinevalt. Selles tööriistas ilmuvad sekundaarsed ideed tekstivormingus, õhupalle pole võimalik teha ega geomeetrilisi kujundeid kasutada. Vaatamata sellele on ideid võimalik ideaalselt ĂĽhendada ja järgida täielikku mõttekäiku. Mõned Coggle’i funktsioonid on inglise keeles ja teised portugali keeles, kuid seda tööriista on võimalik kasutada ilma suurte raskusteta.

5. Canva (canva.com/pt_br/graficos/mapa-mental)

6/7-st Canva veebiredaktorist on kasutusvalmis kaardimudelid – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Canva veebiredaktoril on kasutamiseks valmis mõttekaardimudelid – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Canva pakutavatel mõttekaartidel on erinevad vormingud, mida kasutaja saab vabalt redigeerida. Mallil on kaasaegsed värvid ja stiilid ning see võib aktsepteerida teksti- ja graafilisi elemente. Redigeerimisriist pakub ikoonide ja numbrite galerii, et kasutajad saaksid oma ideed lisada ja luua uusi mõtteühendusi peateemast. Lõppkokkuvõttes on mõttekaarte võimalik e-posti teel jagada, laadides need alla pildiformaadis või PDF-is.

7/7 Gliffy loob mõttekaardid ja võimaldab teil Google Drive’is organisatsioonikaarte salvestada – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Gliffy loob mõttekaardid ja võimaldab teil organisatsioonidiagramme Google Drive’i salvestada – Foto: Reproductions / Rodrigo Fernandes

Gliffy on veebipõhine tööriist organisatsiooniskeemide ja -diagrammide loomiseks. Ehkki see kasutab inglise keelt, on sellel intuitiivsed toimingud, mis ei kahjusta muukeelset kasutajat. Kasutamiseks kasutage lihtsalt külgmenüüd, et valida erinevat tüüpi graafika ja seejärel lisage tekst. Mõttekaardi valik võimaldab teil hõlpsalt luua põhiteema harusid ja alajaotusi. Iga üksuse suurust ja värvi on võimalik muuta või kasutada teenuse pakutavaid valmis teemasid.

Gliffy võimaldab teil veebis mõttekaarte salvestada ja luua linke väljaannete jagamiseks väliste kaasautoritega. Lisaks saate kaarte salvestada otse Google Drive’i.

Mis on Exceli jaoks parim arvuti konfiguratsioon? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Diagrammi koostamine Microsoft Excelis

Diagrammi koostamine Microsoft Excelis