Veebipood on peamine kaebuste põhjus kaebuste portaalis 2019. aastal

Portal da Queixale saabus 2019. aastal üle 101 tuhande kaebuse, mis vastab 13,8% tõusule võrreldes 2018. aastaga, mis on uus rekord. Aastal, mil suundumus nurjati, oli kaebuste peamine põhjus e-kaubandus ja platvormid räägivad nüüd „digitaalse kirjaoskuse puudumisest”.

Portal da Queixa kinnitas oma avalduses, et “kaebuse peamine põhjus on seotud elektroonilise kaubandusega kõigis selle mõõtmetes”, mis on vastuolus viimaste aastate suundumusega telekommunikatsioonioperaatorite osas. “Interneti-juurdepääsuga kasutajate arvu suurenemisega on suurenenud ka kõik sellest sõltuvad sektorid,” selgitas platvorm oma avalduses, mis tagab, et hoolimata elanikkonna digitaalsete oskuste suurenemisest on endiselt probleeme, mida tuleb lahendada. vananenud.

“Portugallastel on endiselt digitaalse kirjaoskuse puudumine, mis seab nad pidevalt ohtu, pidades silmas erinevaid ohte nende turvalisusele Interneti kaudu,” ĂĽtles Portal da Queixa.

Platvormi jaoks saab selle probleemi lahendada ainult erinevate sidusrĂĽhmade vahelise kooskõlastamise teel. “Selle reaalsuse saab ĂĽmber pöörata ainult teadmiste jagamise teel, mis põhineb ĂĽlemaailmsel strateegial, sõltudes mitte ainult valitsusasutustest – mis peaksid olema peamised tegurid -, vaid kõigist protsessist huvitatutest, nimelt riiklikel turgudel tegutsevatest kaubamärkidest,” ĂĽtles portaal.

Kauplemine tehnikasektoris 2020. aastal: turg tekitab palju kaebusi

“Tehnoloogia alates vidinatest kuni nutitelefonide ja arvutiteni on toode, mis äratab Portugali tarbijate tähelepanu ĂĽha enam ja seetõttu kipuvad nad olema kaebuste objektiks ka enne ja pärast ostlemist suurtes kaubanduspindades,” selgitas ta. Portaal, mis näitlikustas BlackFriday juhtumit. Selles sektoris paistab Worten taas silma kaebuste arvuga, “palju suurem kui otsesed konkurendid”. Sellegipoolest loetles ettevõte 95% rahulolu, mis on palju kõrgem kui 11% FNAC, mis on loetletud tehnoloogia ostude puhul konkurendina.

Portaal jätab ka “ĂĽleskutse tähelepanu” selle suure kaubanduspinna uuele reaalsusele, mis viitab turule. „Sageli ostavad tarbijad väikeste kaupmeeste käest suurte ettevõtte lehtede kaudu ilma, et neil oleks seda teavet ja see tekitab nende väikekaupmeeste varude ja tellimuste haldamise keerukuse tõttu palju kaebusi, kuna kliendid, kui saavad aru, et tunnevad end kuidagi petetuna, usuvad, et ostsid koos. usaldades suuri kaubamärke, ”selgitab platvorm.

Telekommunikatsioon ja transport

MEO on telekommunikatsioonioperaator, kellel on kõige rohkem kaebusi, 4675. Sellegipoolest langes selle väärtus eelmise aasta kaebusega võrreldes 12,2%, olles ainus ettevõtja, kes seda arengut märkis. Möödunud aastat iseloomustas „suur hulk kaebusi lisandväärtusteenuste kohta (587)“, lisas Portal da Queixa tegevjuht.

Ăśhistranspordi, rentimise ja sõitmise osas on selliste transpordiplatvormide nagu Uber, Captain ja Bolt kaebuste arv kasvanud, taksode puhul on kaebuste maht vähenenud. Sest? Pedro Lourenço sõnul peegeldab see olukord “selle uue pakkumise suurenevat turuosa veebiplatvormi kaudu, mis tekitab loomulikult suuremaid raskusi teenuste osutamisel vastavalt tarbijate ootustele ja omakorda pausi taksode kui transpordivahendi kasutamises”.

Portaali andmetel registreerisid portugallased platvormil keskmiselt 275 kaebust päevas, aasta lõppes kokku 101 033 kaebusega, mis on 14% rohkem kui eelmisel aastal.

Kaebused 2019. aasta kaebuste portaalis “data-title =” Kaebused 2019. aasta kaebuste portaalis – veebipood on peamine kaebuste põhjus 2019. aasta kaebuste portaalis – SAPO Tek “> Kaebused 2019. aasta kaebuste portaalis

2019 oli ka aasta, mil Portal da Queixa käivitas selle, mida ta määratles kui „Portugali esimest täielikult välja töötatud sotsiaalvõrgustikku”, peamiseks uudsuseks oli voos toimuvate tegevuste jagamine, mis hõlbustas kasutajate poole pöördumist kaebuste ja nende hoolduses algatatud toimingute osas. . Hiljuti on see oma platvormil juurutanud plokiahelatehnoloogia, et parandada infoturbet.