Veebitippkohtumine: Euroopas ĂĽha rohkem raha tehnoloogiasse investeerimiseks

Kuna Lissabon on ĂĽks Euroopa pealinnadest ja suurim tehnoloogia tippkohtumise etapp, on kĂĽsimus: kas Euroopast saab USA ja Hiina kõrval tehnoloogia sõlmpunkt? Sellele kĂĽsimusele vastamiseks kutsuti Web-tippkohtumise peamisele etapile 25 parema hulgas 25 Euroopa fondidega seotud ettevõtet tunnistusi andma. Nende hulgas Accel, Seedcamp ja Northzone, kellele kuulusid oma investeerimisportfelli ettevõtted, näiteks Spotify, SuperCell ja Slack või isegi Facebook, 10 aastat …

KĂĽsimusele, kas alustavatesse ettevõtetesse investeerimiseks on raha, on vastus jaatav, Euroopas on suurem võimalus investeerida ettevõtetesse. “Võite jääda Euroopasse”, oli osalejate kollektiivne tunne. Ehkki on vaja tarkvara välja töötada, on antud juhul juhtpositsioonil Ameerika turg, kuid Accel suudab ĂĽletada lõhe Euroopa ja USA vahel.

Ettevõtte tegevjuhi ĂĽks ĂĽlesandeid on koguda raha oma projektide jaoks ja öeldakse, et valitsused on investeerimiseks avatumad, sest nad kipuvad teiste riikide edulugusid “kopeerima”.

Vaadates 10 aastat tagasi tehtud investeeringuid sellistesse ettevõtetesse nagu Spotify ja Supercell (mobiilne videomänguettevõte nagu Clash Royale), on tänapäevaga võrreldes ĂĽldine hirm selliste suurettevõtete nagu Amazon omandamise ja väikeste idufirmade kaasamise ees. Kuid on tunne, et ettevõtted hakkavad end digitaliseerima, avades uusi ärivõimalusi seal, kus neid varem polnud. Tehisintellekt ja plokiahel on väga häirivad ja Euroopas on selles valdkonnas tehtud suuri edusamme, ĂĽtles ĂĽks investor. Täna on ettevõtetel juurdepääs rohkemale kapitalile ja madalamatele kulutustele kui kunagi varem, “mis on ettevõtte asutamiseks ideaalne aeg”, ĂĽtlesid Acceli ametnikud.