Veel mitte: Euroopa Parlament lükkas autoriõiguste muudatused edasi

Viimaste nädalate tulemuseks olnud arutelu keskpunktiks on peamiselt kaks kavandatava direktiivi artiklit, artikkel 13 ja artikkel 11, milles tehakse ettepanek sisu filtreerimiseks autoriõigusega kaitstud materjali kasutamise kinnitamiseks ja võimalusel lingide jagamise eest tasu maksmiseks. Praktikas tähendab see, et kui viited on heaks kiidetud, on Internetis autoriõigustega kaitstud sisu, näiteks videote ja fotode kasutamine keerulisem ning linkide, näiteks uudiste jagamisel võivad kasutajad maksta tasu. tasu ajalehele, kust teave pärineb.

Need kaks teemat mobiliseerisid Interneti-kasutajaid, kes ĂĽhinesid protestidega selliste nimedega nagu Tim Berners-Lee, aga ka organisatsioonidega nagu Wikipedia, Mozilla, Google ning muusikute ja artistidega. Hoiatus jõuab isegi selleni, et arvestatakse, et ehitatakse “mootoriandureid”.

Need protestid, millest paljud olid ette kirjutatud tekstiga e-kirjade saatmiseks korraldatud veebilehtedega, ujutasid üle Euroopa Parlamendi liikmete postkastid, eriti õiguskomisjonis osalejate, aga ka kogu praegu hääletama kutsutud täiskogu. aruande ja võimaluse üle jätkata läbirääkimisi Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukoguga.

Euroopa Parlamendi sõnul on tegemist võltsuudiste kampaaniaga, nagu väitis eile aruandlusdirektor Alex Voss. “Nad kasutavad valesid argumente ja ei loe teksti ning kirjeldavad katastroofilisi stsenaariume,” sõnas ta ja kinnitas, et Euroopa Parlament ei taha Internetti lõpetada ja tahab loojaid hoida, ning loob õiglasema sĂĽsteemi, kus suured platvormid ei kasuta teiste inimeste loomingut raha teenimiseks.

“Tahame veenduda, et kui platvormiettevõtted ja ma rõhutan, et nad on ettevõtted, suured ettevõtted, kes teenivad miljoneid eurosid teiste inimeste töö abil, peavad need ettevõtted maksma teiste loomisega raha teenimise eest. Ja me tahame veenduda, et kui nad otsustavad teiste inimeste töö eest mitte maksta, peavad nad leppima sellega, et nad pakuvad vähem materjali, “ĂĽtles ta eile pressikonverentsil.

Eile läks Euroopa Parlamendi liige Virginie Rozière sammu võrra kaugemale ja esitas otseseid sĂĽĂĽdistusi, väites, et see on Interneti-platvormide ja ettevõtete kavandatud kampaania, mis on veebisaidi ja protestialgatuste taga. “Minu jaoks on meie kogetud reaktsioon märk sellest, et me teeme paljusid asju hästi. See on peamiselt GAFA-st [Google, Apple, Facebook e Amazon]”, Teatas ta ja avaldas kahetsust, et need ettevõtted, kes väidavad end läbipaistvuse eest võitlejatena, kasutavad seda tĂĽĂĽpi relvi, mis on jõudnud isegi surmaohtudeni.

Esindajad teatasid ĂĽhe Prantsuse ajalehe juhtumist, mida Google’i algatus toetas ja kellel paluti veebisaidil teave suunamise vastu panna. Ja tuletab meelde, et Prantsusmaal vastutab YouTube 80% muusika voogesituse eest ja maksab ainult vähem kui 3% muusikute tuludest, muutes konkurentsi eeskirjadele vastavate Euroopa ettevõtetega nagu Deezer ja Spotify.

Kuid väljaspool seadusandlikku ringi on ka teispoolsus inimesi, kes on ennast uue õigusakti poolt pooldanud. The Beatlesi asutaja Paul MacCartney kirjutas seadusandjatele avatud kirja, milles palus direktiivi heaks kiita, kuna autoriõiguste kaitse on majanduslik alus, mis võimaldab säilitada loovat ökosüsteemi.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega. Viimati uuendatud kell 12:40