Veel ĂĽks Apple'i tarnija tunnistas LCD-hindade kehtestamisel kartellis osalemist

Veel ĂĽks Apple'i tarnija tunnistas LCD-hindade kehtestamisel kartellis osalemist

LCD-kartellil oli aastatel 2001-2006 rohkem kui üks tarnija, kelle Apple palkasThe Wall Street Journal. Peale Sharpi, kes mõjutas teda 2005. aasta septembrist kuni 2006. aasta detsembrini iPod-ekraanide müümisel, väitis Taiwani Chi Mei Optoelectronics, et pärast USA justiitsministeeriumi põhjalikke uurimisi osales see kavas.

Chi Mei tarnis LCD-sid mitmetele Apple'i sülearvutimudelitele ja sõlmis hiljuti ühinemise Foxconni tütarettevõttega Innolux, mis on tehniliselt ka Ma-toodete komponentide tarnija. kartellis hoitakse LCD hindu nii kõrgel, et nende komponentide käive ulatub 70 miljardi USA dollarini aastas, kohe pärast ebaseadusliku ühinemise lõppu.

Pärast seda, kui USA justiitsministeerium kartelli leidis, on kuus tootjat väitnud, et nad osalesid, mille tulemuseks oli 860 miljoni dollari suurune trahv, välja arvatud 220 miljonit dollarit, mida Chi May on sunnitud maksma, ja üheksa juhi ütlused. Peale Apple'i (kes tutvustas skeemi tõttu tooteid sellel perioodil väga kõrgete hindadega) olid Dell ja HP ​​kõige ebasoodsamas olukorras.

(MacRumorsi kaudu)