RAÄŚUNALNIK

Veelkord: Apple’i juhid kaevatakse finantstulemuste pettuse tõttu kohtusse

Kogu 2019. aasta jooksul said Apple – või täpsemalt mõned selle tippjuhid – sĂĽĂĽdistustega kolm kohtuasja pettus, seoses selle aasta esimese eelarvekvartali finantstulemustega. Kaks esimest tulid jaanuari alguses [1, 2], samas kui kolmas saabus mais; NĂĽĂĽd, kui õnnetusaasta (vähemalt selles valdkonnas) Apple’ilt lõpetada, on meil juba ĂĽks.

Neile, kes kõike hästi ei mäleta, pöördume tagasi kurikuulsa 2. jaanuari 2019 juurde, millal Tim Cookinvestoritele saadetud kirjas tunnistas iPhone’i madalat mĂĽĂĽki ja vähendas kvartali tuluprognoose – hinnangulisele väärtusele 89–93 miljardit USA dollarit langetas ettevõte ootused 84 miljardi dollarini (mis lõpuks sai enam-vähem lõpptulemuseks). lame).

Investoritele see lugu muidugi ĂĽldse ei meeldinud ja nad esitasid Apple’i juhtide vastu kolm kohtuasja (mis keskendus peamiselt Cookile ja finantsjuht Luca Maestrile), sĂĽĂĽdistades neid ettevõtte kasumiprognooside kunstlikus suurendamises ja seega ebareaalse teravuse tekitamises. – ja seejärel järsk ettevõtte aktsiate langus.

Hiljutised protsessid, nagu teatas Apple on räige, kõndides samas veenis. Aktsiooni viisid läbi aktsionärid John Votto ja väidab, et eksitava tuluprognoosi väljaandmisega ja seejärel selle parandamisega rikkus Apple föderaalseid finantstagatisseadusi ja põhjustas ettevõtte aktsiate järsu languse, kahjustades direktorite nõukogu mainet.

Jääb ĂĽle oodata, kas see kohtuprotsess osutub millekski: kolm teist sedalaadi kohtuasja on ummikus ja Apple näib olevat oma advokaatide arsenaliga teinud kindla kaitse. Argument on lihtne: hinnanguline suurenenud tulu oli lihtsalt viga ja ettevõte parandas selle kiiresti, niipea kui sai rohkem teavet iPhone’i äritegevuse kohta. Kui aga õiglus peaks selle kõne ostma, peame ootama ja vaatama.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH