Veini 4.0 lõplik versioon on välja antud ja see toob palju uusi funktsioone

Ootamine on lõpuks läbi ja WINE 4.0 Stable on meie keskel, seda saab kasutada kõige erinevamates rakendustes, alates programmide installimisest kuni Lutrise kaudu toimuvate mängudeni ja jõuame peagi ka WINE-l põhinevasse projekti Proton Valve.

Aasta pärast Stable’i versiooni 3.0 väljaandmist käivitati uus Stable ja versioon 4.0 jõudis see mitu parandust ja kohandust, mida saaks kasutada kõige erinevamates projektides, nagu me juba mainisime.

Veebisaidi ametlikus avalduses teeb Wine’i meeskond järgmise avalduse:

„Veinimeeskond on uhke, et teatab Wine 4.0 Stable turule toomisest saadaval. See käivitamine oli arendustöö ja ĂĽle 6000 aasta individuaalne muutus. “

Esitatud täiustused ja uudsused on:

– Vulkani tugi;

– Direct3D 12 esmane tugi nõuab Vkd3d libi ja Vulkani toega GPU-d;

– juhtkangide ja juhtimisseadmete tugi on paranenud;

– Androidi kõrge DPI tugi;

– Vaikimisi on lubatud mitmekeermeline käsuvoog;

– 2D- ja 3D-tekstuuride tugi, kasutades S3TC-tihendatud;

– Rohkem funktsioone rakendatud Direct3D 10 ja 11 jaoks.

Rakenduste loend on tohutu ja saate neid täielikult kontrollida ametlikul WineHQ veebisaidil. Siin loetleme ainult mõned kõige olulisemad.

Versiooni 4.0 saabumisega võivad paljud mängud olla paremate jõudlustega ja seega Linuxis sujuvamad ning takistada paljudel teistel tööl käimist. Iga WINE välja antud versiooni korral muutub “pudelikaela” jõudlus aja jooksul veelgi madalamaks, lisaks võib Kernel 5.0 kauaoodatud saabumine anda ka selles stsenaariumis uue “tõuke”.

Teine väga positiivne külg on see, et nende versiooniuuenduste saabumisega saavad kasu mitte ainult mängud, vaid ka programmid, mida inimesed vajavad ja kellel pole Linuxi (või ka MacOS-i jaoks omakeelset versiooni), või pole neil alternatiivi selle ülesande asendada.

Stabiilse WINE uus versioon jõuab varsti levitamisele, kuid kui soovite seda ise installida, võite jälgida WineHQ töötajate õpetusi. Pöörake tähelepanu käskudele, mida käitate, kuna tähelepanematus võib teie süsteemiga sassi minna.

Eelkõige ootaksin ma projekte, et lisada veinitehnoloogia nende omadesse, eriti Lutrisse ja Protoni, kui seda ise teha, kuid see on midagi isikupärast.

Ootan sind järgmise postituseni, kallistused.