Venemaa jälgimisrakendus COVID-19 sobib hästi kasutajatele, kes selfisid ei saada

Vladimir Putini valitsuse valitud rakendus COVID-19 jälgimiseks Moskvas on vastuoluline, kuna see rikub kodanike privaatsust ning Venemaa pealinna ametivõimud on süüdistanud sadu kasutajaid reeglite mittejärgimises, isegi trahvinud neid. nad.

Human Rights Watchi andmetel tutvustati rakendust juba aprillis ühes Venemaa linnas pärast ajutist tarkvara puuduse tõttu keelamist. Haiguse sümptomitega patsientidel palutakse installida tehnoloogiline lahendus ja allkirjastada avaldus, milles kinnitatakse, et nad kohustuvad seda karantiiniperioodil kasutama. Igaüks, kes keeldub allkirjastamast, võib sattuda sundhaiglasse.

Human Rights Watchi Euroopa ja Kesk-Aasia direktori Hugh Williamsoni sõnul on Moskvas kasutatav kontaktijälgimisrakendus pealetükkiv ja sisaldab sügavaid vigu, mis toob kaasa karistusi seadusi järgivatele kodanikele, mitte neile, kes rikkuvad. tegelikult karantiini.

Patsientide karantiinis viibimise tagamiseks saadab rakendus kasutajatele teate, paludes neil saata kodus oleku tõendamiseks selfie. Kui patsient ei järgi, trahvitakse patsienti automaatselt. Trahv ulatus 4000 rubla ehk 51,10 euroni.

Lisaks päeval ilmumisele ilmuvad teated ka siis, kui patsient magab, mille tulemuseks on palju trahve. Human Rights Watch kirjeldas üksikasjalikult naise juhtumit, kellele määrati rahatrahv selle eest, et ta halvenenud sümptomite tõttu haiglasse viimise ajal ei vastanud taotlusele.

Nartsissistlik edastamisprotsess on samuti puudulik ja enamikul juhtudel lakkab rakenduste süsteem täielikult töötamast. Mitmed elanikud on esitanud kaebused ja vaidlustavad võimude otsused kohtus. Moskva infotehnoloogia osakond teatas aga, et rikkumiste eest trahve ei määratud.

Üle kogu maailma on ilmnenud mitmesugused COVID-19 jälgimistehnoloogia lahendused. Mitme rakenduse kasutamine on aga tekitanud küsimusi kasutajate privaatsuse ja turvalisuse, samuti nende tõhususe ja sotsiaalse kaasatuse kohta.

Näiteks Singapuris on valitsus volitanud rakenduste rakendamist, mis on määratletud kui „digitaalsed registreerimissüsteemid“ ja mis koguvad isikuandmeid sellistes kohtades nagu koolid ja kontorid.

Euroopas on Euroopa Komisjon teinud selgeks, et rakendused, mis hoiatavad kodanikke kõrge nakkusohu eest, mis on tingitud tihedast kokkupuutest COVID-19-ga inimestega, on ohutusmeetmete tühistamisel võimalikult olulised. Sel põhjusel leiab komisjon, et taotlused peaksid lisaks muudele meetmetele olema üksikute liikmesriikide strateegiate oluline element.

Brüsseli sõnul tuleb COVID-19 vastu võitlemiseks loodud rakendused deaktiveerida kohe, kui pandeemiaperiood lõpeb ja kõik kogutud andmed kustutatakse. Seda tehnoloogiat tuleb kasutada vabatahtlikult ja Euroopa nõusoleku alusel, järgides 2018. aastast kehtivaid isikuandmete kaitse üldmäärusi.