Venemaa nõuab USA-lt tõendeid Moskva osalemise kohta presidendivalimistel

Selle kuu lõpus nõuab USA president endiselt luureteenistustelt valimiste ajal kasutatavate arvutisüsteemide laiaulatuslikku ja põhjalikku uurimist ning välja selgitamist, kas need olid rünnaku sihtmärgid.

Siiski on teada, et CIA avaldatud raport kinnitas Moskva valitsusega seotud häkkerite osalemist novembris toimunud USA eluaseme valimistel, mis andis võidu vabariiklaste kandidaadile Donald Trumpile.

Ameerika Ühendriikide luurekogukond ei teinud seda arvamust ametlikuks, kuid pinged kahe suurriigi vahel kasvavad jätkuvalt täie hooga ega näita mingeid leevendumise märke.

Barack Obama on öelnud, et Washington valmistub tegutsema Venemaa karistamiseks valimisprotsessi sekkumise eest.

Ja Venemaa juba vastab.

Lusa agendi sõnul ĂĽtles Kremli pressiesindaja, et USA sĂĽĂĽdistas Venemaad ilma kindlate tõenditeta ja see oli “sĂĽndsusetu”.

Ka sel nädalal liikus NBC News edasi, viidates USA luureagentuuride tuvastamata ametnikele, et on kindlaid tõendeid, mis viitavad Venemaa juhi Vladimir Putini isiklikule seotusele väidetavas küberkampaanias Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste vastu ja nende manipuleerimisega.

.

Liit.

Kui on mingeid tõendeid, mis seovad Kremli selle väidetava arvutirünnakuga, on Washingtonil veel aega seda avalikustada.

Küberturbeettevõte Recorded Future andis aga 15. päeval välja avalduse, milles väideti, et venekeelne häkker tungis Ameerika Ühendriikide valimiskomisjoni (EAC) arvutisüsteemi ja varastas sadu volikirju, et pääseda sellele arvutisüsteemile Ameerika Ühendriikides. üksus, kes vastutab elektrooniliste hääleõiguste kasutamiseks kasutatud masinate turvalisuse eest.

Recorded Future ĂĽtles, et õnnestus see häkker, nimega “Rasputin”, siduda EAC-i turvarikkumisega.