Venemaa sĂĽĂĽdistab Google'i ebaseaduslike sĂĽndmuste reklaamimises; aru saama | Internet
BLOG

Venemaa sĂĽĂĽdistab Google'i ebaseaduslike sĂĽndmuste reklaamimises; aru saama | Internet

Venemaa valitsus teatas Google'ile, et riigis toimuvaid videomonstratsioone ei edastata otse sotsiaalmeedias. Taotluse esitas Venemaa kommunikatsiooni-, infotehnoloogia- ja meediajärelevalve talitus (Roskomnadzor). Avalduses süüdistati Google'it massiliste ebaseaduslike sündmuste propageerimises.

LUGEGE: Google muutis ja otsis sõna "lsbica", mitte enam pornot

Reuters, mis on üks selle teabe avaldamise rahvusvahelisi saite, liigitab möödunud laupäeval aset leidnud protesti kaheksa aasta suurimaks protestiks. Venemaa läks tänavatele, et nõuda valimistel selgust. Taotlus saabus pärast kaebusi, et Moskva piirkonna opositsioonipoliitikute nimed oleksid loetelus, millel oleks keelatud osaleda linnavalimistel. Rahulolematus saavutas aga mässu Putini valitsuse ja Venemaa ees seisva majanduskriisiga.

Venemaa valitsus nõuab, et Google ei saadaks otsevideoteatisi, kus kuvatakse poliitiliste meeleavalduste pilte. Foto: Constncia Garca / TechTudoVenemaa valitsus nõuab, et Google ei saadaks otsevideoteatisi, kus kuvatakse poliitiliste meeleavalduste pilte. Foto: Constncia Garca / TechTudo

Venemaa valitsus nõuab, et Google ei saadaks otsevideoteatisi, kus kuvatakse poliitiliste meeleavalduste pilte. Foto: Constncia Garca / TechTudo

Kuid see pole esimene kord, kui Venemaa valitsusel ja Google'il on probleeme. 2018. aastal pidi ettevõte pärast Roskomnadzori otsuse täitmata jätmist maksma trahvi 7663 dollarit (30 621 dollarit). Sel ajal vajas see juriidiliselt Google'i otsingus mõningaid allasurutud tulemusi, mida ei juhtunud.

Teine komplikatsioon hõlmab teadmatust Roskomnadzori ja Telegrami vahel. Pärast seda, kui rakendus keeldus kasutajate vahetatud sõnumite dekrüptimisest, blokeeris Venemaa valitsus miljoneid Google'i ja Amazoni IP-sid, muutes interneti kasutamise võimatuks. Seejärel nõudis ta, et Apple Store ja Google Play Store eemaldaksid rakenduse riigis allalaadimiseks saadaval olevast loendist.

TechTudo võttis ühendust Google'iga. Ettevõte siiski keeldus kommenteerimast.

Loe täielikku märkust, mis on avaldatud Venemaa valitsuse veebisaidil:

Roskomnadzor nõudis, et Google lõpetaks YouTube'i kasutamise ebaseaduslikest sündmustest avalikult teatamiseks

Roskomnadzor saatis Google'ile kirja, milles palus tal astuda samme loata (ebaseaduslike) massisündmuste reklaamimise vältimiseks YouTube'i videote hostimise ettevõtetes.

Kättesaadava teabe kohaselt hangivad mitmesugused YouTube'i kanalitega struktuurid YouTube'i reklaamiriistu (nt tõukemärguandeid), et levitada teavet volitamata massiürituste kohta, sealhulgas nende kohta, mis on mõeldud föderaalsete ja piirkondlike valimiste häirimiseks.

Samal ajal laekus see tõuketeade, sealhulgas kasutajad, kes ei tellinud selle struktuuri YouTube'i kanalit.

Kui Google ei reageeri, näeb Vene Föderatsioon seda sekkumisena riigi suveräänsuse asjadesse, samuti vaenuliku mõjutamisena ja Venemaa demokraatlike valimiste takistamisena, jättes endale õiguse asjakohaseks reageerimiseks, rõhutati kirjas.

Mis on teie mobiili parim rakendus? Jagage oma kogemusi TechTudo foorumis ja saate meie kasutajatelt näpunäiteid.

Kas soovite teada, kuidas YouTube'i videoid Instagrami lugudesse üles panna? Me õpetame sulle

Kuidas YouTube'i videoid Instagrami lugudesse ĂĽles panna

Kuidas YouTube'i videoid Instagrami lugudesse ĂĽles panna