Edward Snowden nõustub PRISMilt tõendite kogumiseks konsultandi ametikohaga

Venemaa suurim sotsiaalne võrgustik, mis pakub Edward Snowdeni tööd

LKA endine arvutikonsultant ja USA salajase spiooniprogrammi vilepuhuja Edward Snowden sai Venemaal ĂĽheks aastaks poliitilise varjupaiga. IT-spetsialistid on esitanud mitu ettepanekut – sealhulgas abielu -, kuid antud juhul on Venemaa suurima suhtlusvõrgustiku VKontakte (VK) tööpakkumine väga atraktiivne.

“Kutsusime Edwardi Sts kontorisse. Peterburi ja meil on hea meel, kui ta otsustab meie tähtede programmeerimismeeskonnaga liituda, ”kirjutas suhtlusvõrgustiku asutaja Pavel Durov. VK loojate sõnul on tema ettevõte Euroopa populaarseim Interneti-tehnoloogia ja endine CIA konsultant võib olla huvitatud miljonite kasutajate teabe kaitsmisest.

The New York Timesi kirjutanud VKontakte tegevjuht kasutas võimalust, et anda Ameerika Ühendriikidele nõel, öeldes, et ta on kurb poliitilise tegevuse pärast, mida osariik antud juhul tegi.

Venemaa antud poliitiline varjupaik annab varjupaigataotlejatele võimaluse riigis töötada, kuna see on kavandatud sotsiaalne võrgustik. VK-l on üle 200 miljoni registreeritud kasutaja ja 47 miljonit igapäevast kasutajat.

Venemaa “veebiĂĽhiskond” reageeris ka aasta kestnud poliitilise varjupaiga väljakuulutamisele, mõned kiitsid seda sammu, teised pilkasid, öeldes, et Venemaal elav “kaebuse esitaja” on suurim karistus, mida nad kunagi tundnud on.

Edward Snownden on mees, kes avaldab PRISMi ja XKeyscore’i – kahte Ameerika spiooniprogrammi, mis ohustavad inimeste privaatsust võrguteenuste kasutamisel.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi