Venemaa tahab saada Zuckerbergi Moskvasse tunnistusi andma

Mõned Venemaa esindajad väidavad, et soovivad Mark Zuckerbergi Moskvasse, nii et tegevjuht saab anda tunnistusi riigi ametlike esindajate ees. Olles seda teinud USA-s ja Euroopa Parlamendis, on peamiseks Facebooki eest vastutavaks isikuks Venemaa, üks riike, keda 2016. aasta presidendivalimistel kõige sagedamini mainiti võltsuudiste ja Ameerika valijatele avaldatava mõju taustal.

The Moscow Timesi andmetel tegi ettepaneku senaator ĂĽhel viimasest tööistungist Venemaa parlamendis. Vastusena Valentina Matvijenko, senaator St. Peterburi ja seadusandliku nõukogu esimees ĂĽtlesid, et tuleb “kirjalikke taotlusi” ja “peetakse koosolekuid”.

Tasub meenutada, et Zuckerberg tunnistas kaks nädalat tagasi Euroopa Parlamendis ja aprillil kahel korral Ameerika Kongressi ees. “Cambridge Analytica skandaal” oli uurimise keskne teema, kuid Venemaa mõju Donald Trumpi võiduga lõppenud 2016. aasta valimistel pandi korduvalt “lauale”.

Venemaa esindaja soovib, et tegevjuht annaks tunnistusi mitmesugustes kĂĽsimustes, näiteks andmete turvalisus, kasutajate privaatsus ja “pahatahtliku sisu levitamine”. Ăśks senaator ĂĽtles ka, et ärimees oli “russofoobik” ja Mativjenko lisas, et parlament peaks teda kĂĽsitlema “tema tehtud russofoobsete avalduste kohta”.

Pange tähele, et viimastel kuudel on Facebook tunnistanud Venemaa sekkumise ulatust USA poliitilisse ellu. Ettevõte peatas mitu Venemaa luureagentuuridega seotud lehte ja kontosid ning esitas kongressile Venemaa rühmade ostetud poliitiliste reklaamide näidised, mille eesmärk oli mõjutada Ameerika valijate hääletust 2016. aasta presidendivalimistel.