Vertikaalne video? Pole probleemi, YouTube kohaneb, nii et saate kõike hästi vaadata!

Vertikaalne video? Pole probleemi, YouTube kohaneb, nii et saate kõike hästi vaadata!

Kuna videoid hakati tegema, loodi algusaegadel neid ja vaadati horisontaalselt, nagu Järgmine veeb, kuju, mis sobib meie silmade asendiga. Nutitelefonide ja sotsiaalsete võrgustike (näiteks Snapchati) leviku abil on vertikaalne formaat vallutanud aga üha rohkem ruumi.

Kuid pole vahet, kas te olete meeskond püsti video või meeskond horisontaalne video, mõlemal on ruumi maailma kuulsaimal videoplatvormil. Ma räägin muidugi umbes Youtube.

VidConi (loojate konverents, mis toimub 22. juunil) ajal teatasid nad, et peagi võimaldab ametlik rakendus videoid kohandada küsitava seadme vormingu ja ekraaniga ning kasutada ära kogu saadaolevat ruumi.

Vertikaalne video

Tahame tagada, et YouTube pakub teile videote loomisel ja vaatamisel parimat kogemust. Võib-olla on meie kõige olulisem ülesanne näidata oma videot parimal viisil, olenemata vormingust, mille valite selle salvestamiseks. Keda huvitab, kas see on vertikaalne või horisontaalne? Filmiti mobiiltelefonil või DSLR-il? Ruut, 4: 3 või 16: 9?

Lähinädalatel kohandub YouTube'i mobiilirakendus dünaamiliselt teie valitud suurusega. See tähendab, et kui vaatate videoid vertikaalselt, ruudukujuliselt või horisontaalselt, siis see on mängija YouTube kohaneb suurepäraselt, täites ekraani täpselt nii, nagu peab.

https://www.youtube.com/watch?v=Bjy5kRbSyQ4

Üritusel käivitas ettevõte ka videote jagamise uue viisi, mis on väga sarnane sellele, mida nägime täna tööriista Instagram Direct kaudu (kus te sildistate inimesi ja vestlete seal, omamoodi vaikevestlusega).

YouTube - VR180

Kuulutati välja ka uus VR-i videoformaat aastal 180, mis muudab virtuaalse reaalsuse hõlpsamini kättesaadavaks, koos mitmete teiste YouTube TV-le ja YouTube Redile keskendunud uudislugudega.

Praegu on YouTube'is 1,5 miljardit registreeritud kasutajat, kes külastavad iga kuu videoteenuseid, mis vastab ühele viiest inimesest kogu maailmas. Keskmiselt veedavad need kasutajad mobiilseadmetes YouTube'is videote vaatamiseks rohkem kui tund päevas.